"Не зустрів там усміхнених людей". Рятувальники з Чернівців відновлювали електропостачання і розчищали деокупований Ізюм

"Не зустрів там усміхнених людей". Рятувальники з Чернівців відновлювали електропостачання і розчищали деокупований Ізюм

"Не зустрів там усміхнених людей". Рятувальники з Чернівців відновлювали електропостачання і розчищали деокупований Ізюм
Рятувальники на об'єкті. ДСНС Чернівецької області

Рятувальники з Чернівців розбирали завали та відновлювали електропостачання у деокупованому Ізюмі на Харківщині. Понад 20 рятувальників працювали там майже два тижні. За приблизно 50 кілометрів від міста була лінія фронту.

Про це на пресконференції сказав начальник управління реагування на надзвичайні ситуації ДСНС у Чернівецькій області Віктор Колодрівський.

За його словами, чернівецькі рятувальники відновили подачу електроенергії до відділення Укрпошти, аби місцеві пенсіонери могли отримати виплати. Також відновили живлення єдиної у місті їдальні, де харчувалися місцеві.

"Подали електропостачання в будівлі міської ради, лікарні, яка там почала функціонувати, і об’єкти критичної інфраструктури — це в першу чергу. У другу — до житлових будинків, які вціліли", — каже Колодрівський.

Чернівецькі рятувальники відновлювали будівлі у деокупованому Ізюмі
ДСНС Чернівецької області

Рятувальники консервували пошкоджені будівлі закладів освіти, культури та медицини — забивали фанерою вікна та двері, аби не було мародерства. Найнебезпечнішими для рятувальників є розбір будівельних конструкцій багатоповерхових будинків, каже Віктор Колодрівський.

ДСНС-ники розбирали частини пошкоджених будинків, оскільки вони могли бути небезпечними. Рятувальники розпочинали роботу приблизно о 7:30, а о 17:00 поверталися.

"За цей період я не зустрів людини, яка б при розмові посміхалася. Це важка ситуація, ми старалися своєю роботою людей до себе притягувати. Дітям старалися давати цукерки", — каже Колодрівський.

Чернівецькі рятувальники відновлювали будівлі у деокупованому Ізюмі
Рятувальники закривають вибиті двері фанерою. ДСНС Чернівецької області

Рятувальник каже, що спочатку люди ставилися до них з недовірою, оскільки майже пів року у місті російські військові роздавали місцевим пропагандистські газети та листівки.

Більшість людей, які залишилися, це старші люди, яким не було куди їхати, каже Колодрівський.

Чернівецькі рятувальники відновлювали будівлі у деокупованому Ізюмі
ДСНС Чернівецької області

Разом з рятувальниками із Чернівців в Ізюмі працювали бригади ДСНС із Тернопільської, Івано-Франківської та Закарпатської областей. Перед цим у місті розбирали завали рятувальники з Києва.

Що відомо

  • Ізюм Харківської області армія РФ руйнувала з літаків та артилерії від березня. У місті зруйновані головні адміністративні будівлі, а також житлові багатоповерхівки. Місто наприкінці березня окупанти взяли в облогу, 1 квітня у Генштабі повідомили, що росіяни захопили Ізюм.
  • Протягом березня Росія відмовлялася відкрити коридори для евакуації жителів Ізюма, лише двічі вдалося вивезти частину людей, рух колони змінювали через обстріли. Частину жителів Ізюма примусово депортували в РФ. Частина людей, яких депортували з Ізюма до РФ, змогли повернутися до України через Європу. За час окупації міста лише один раз волонтери змогли передати в Ізюм ліки.
  • Ізюмський напрямок протягом весни та літа у Генштабі називали одним із найскладніших та найактивніших на Харківщині. Підрозділи ЗС Росії, які вчиняли воєнні злочини у Бучі Київської області, воювали після виходу з Київщини під Ізюмом. Журналісти-розслідувачі ідентифікували окупантів Ізюма.
  • Кількість загиблих та поранених жителів Ізюма з початку вторгнення невідома. В ОВА 10 травня повідомляли, що знайшли тіла 44 людей в зруйнованій окупантами будівлі в Ізюмі. 8 травня в Ізюмі військові РФ обстріляли пожежну машину: загинув рятувальник.

Читайте Суспільне Чернівці в Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

Вибір редакції

На початок