60% експорту надійшли в Азію та Африку: президент розповів про результати "зернової ініціативи"

60% експорту надійшли в Азію та Африку: президент розповів про результати "зернової ініціативи"

60% експорту надійшли в Азію та Африку: президент розповів про результати "зернової ініціативи"
Судно KARTERIA, зафрахтоване Всесвітньою продовольчою програмою ООН для допомоги населенню Ємену. Фото: Мінінфраструктури

Президент Володимир Зеленський закликав сприяти збільшенню експорту українського зерна, нагадавши, що агресивні дії Росії загрожують масовим голодом. За словами гаранта, у межах продовольчої ініціативи з портів України вийшли вже понад 30 суден, при цьому 60% експорту надійшли в країни Азії та Африки.

Про це він заявив у вечірньому відеозверненні.

"16 жовтня відзначається Всесвітній день продовольства. Цей день встановлений у пам’ять про заснування спецструктури ООН, що займається боротьбою з бідністю та голодом – FAO. Це Продовольча та сільськогосподарська організація ООН", — зазначив президент.

Він нагадав, що десятиліттями світ працював, щоб розв'язати проблему голоду.

"І навряд чи хтось із засновників ООН міг би подумати свого часу, що у XXI столітті ми будемо всі у світі знову змушені боротися із загрозою масового голоду, причому штучного голоду. Голоду, за який відповідальна лише одна держава у світі — це Росія — та її терористична війна проти вільного світу", — наголосив гарант.

За його словами, коли Росія заблокувала українські порти й зламала нормальні ланцюжки постачання продовольства, вона повернула увесь світ у ситуацію, ніби цих десятиліть міжнародної роботи для продовольчої безпеки й не було.

"На щастя, українські порти знову запрацювали на експорт агропродукції. З липня ми постачаємо саме той обсяг продовольства, який повертає світовому ринку стабільність. Причому саме тим сегментам продовольчого ринку, які забезпечують споживання деяких найбільш крихких країн Африки й Азії", — зауважив Зеленський.

Попри те, що українські експортні можливості ще далеко не повні, Україна змогла експортувати майже 8 мільйонів тонн продовольства морським шляхом.

"Це — понад 300 суден. 60% цього обсягу було спрямовано в Африку та Азію. Це глобальна місія нашої країни: і завдяки українському постачанню цілі регіони світу зберігають соціальну й політичну безпеку", — підкреслив гарант.

Володимир Зеленський подякував усім, хто забезпечує український експорт — аграріям, транспортникам, працівникам портів, дипломатам і урядовцям.

"Звичайно, нашим оборонцям країни, які тримають південь і повертають безпеку на море. І нашим партнерам хочу подякувати, які змогли і які допомогли з цією ініціативою. Зокрема генеральному секретарю ООН Гутеррешу й президенту Туреччини Ердогану", — додав президент.

Він закликав розширювати український зерновий експорт, оскільки він забезпечує українців робочими місцями, а також дає країни експортні доходи й кошти, щоб провести посівну наступного року. Політик також підкреслив, що експорт продовольства забезпечує одну з ключових гарантій стабільності для всього світу.

Читайте також

Зеленський закликав обмежити споживання електроенергії у пікові години

На початок