У День захисників та захисниць України в Радомишлі на Житомирщині відкрили Алею Слави з портретами земляків, які загинули у війні з Росією, починаючи з 2014 року. В такий спосіб вшановано пам'ять полеглих захисників, жителів Радомишльської громади, розповів Суспільному голова Радомишльської ТГ Володимир Тетерський.
За його словами, наразі на Алеї Слави названі імена 25 жителів громади, які за вісім років війни віддали своє життя в боротьбі за незалежність України.
"Готуючись заздалегідь до відкриття Алеї Слави, ми планували встановити 23 фотографії наших воїнів. Але за кілька днів до меморіальних заходів в громаді провели в останню путь ще двох бійців: Сергія Пилькевича та Володимира Лісовського. Їхні фотографії доповнять Алею Слави в понеділок, 18 жовтня", – розповів Володимир Тетерський.

Алея Слави знаходиться в самому центрі міста – на території Меморіалу Слави, визначеного як пам’ятка архітектури місцевого значення.


На сьогодні Алея облаштована тимчасово, розповів Володимир Тетерський. За його словами, після визволення України буде розроблена постійна меморіальна споруда, яка увіковічить пам'ять земляків, жителів Радомишльської землі, полеглих в російсько-українській війні.



Облаштовували Алею спільними зусиллями жителі громади, розповіла Суспільному очільниця відділу культури та туризму Радомишльської міської ради Ірина Жарук.
В місцевому лісомисливському господарстві зробили основу під портрети героїв. Представники дитячо-юнацької спортивної школи власноруч встановлювали каркаси та облаштовували територію. До спільної справи підключилися й інші жителі громади, долучилися меценати, два депутати облради.
"Люди хочуть бачити такий меморіальний комплекс в нашому місті. Вони відчувають безмежну вдячність нашим захисникам і скорботу за полеглими бійцями. Я була вражена і розчулена, коли побачила, що всього за добу після відкриття Алеї Слави біля портретів героїв їхні родичі вже висадили кущі троянд. Люди приносять сюди живі квіти, навіть у горщиках. Ми самі будемо доглядати за цим меморіальним місцем", – каже Ірина Жарук.
Серед 25 захисників з Радомишльської громади більше половини загинули вже після початку повномасштабного вторгнення Росії. Один з наймолодших, Владислав Писаренко, не дожив три дні до свого 21-річчя.

А 23-річному Олександру Мудренко, який був танкістом 58 окремої мотопіхотної бригади, на місці його загибелі у Количівці на Чернігівщині планують встановити меморіальну дошку, каже Ірина Жарук і додає, що про кожного з полеглих героїв є гарні світлі спогади.

Що відомо
- Матір танкіста Олександра Мудренка, який стримував наступ росіян на Чернігів, знайшла місце його загибелі.
Читайте також
- Загинули на Херсонщині та Чернігівщині: в Житомирі попрощалися з трьома захисниками України.
- Мільйон віддам волонтерам: ветеран АТО з Житомира розповів, на що підуть зібрані ним 4 мільйони гривень для ЗСУ.
- П’ять видів маскувальних костюмів розробили та виготовляють для ЗСУ волонтери з центру "Житомирські калинки".
- Має хату, але планує і далі жити на вулиці – у Житомирі чоловік облаштував собі оселю в наметі у сквері.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber