Прикарпатський університет отримав 218 книг з бібліотеки коломийського адвоката Олекси Коссака. В чому їхня особливість

Прикарпатський університет отримав 218 книг з бібліотеки коломийського адвоката Олекси Коссака. В чому їхня особливість

Прикарпатський університет отримав 218 книг з бібліотеки коломийського адвоката Олекси Коссака. В чому їхня особливість
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника отримав 218 книжок із бібліотеки коломийського адвоката Олекси Коссака. Підручники навчальному закладу передав його внук Богдан Волошинський.

Чоловік розповів кореспондентці Суспільного, що передані книги — 1870-1940 років видання. Більшість із них написані німецькою, польською та французькою мовами.

"Тут є право Австро-Угорської імперії, право міжвоєнного періоду Другої Речі Посполитої, є політико-правові видання. Ці книги збирали упродовж багатьох років. Після смерті власника у 1942 році їх заховала його дружина. Ця бібліотека була ізольованою, бо в радянський час такі фахові видання одразу викликали підозру: ким є ті, хто користуються цими книгами, з ким вони тримають зв'язки", — розповідає Богдан Волошинський.

Книги, які отримав Прикарпатський університет, стануть у пригоді насамперед тим студентам та викладачам, які у своїх наукових роботах досліджуватимуть право країн Європи та порівнюватимуть його із законодавством України, розповів завідувач кафедри конституційного, міжнародного та адміністративного права ПНУ Володимир Розвадовський.

"У порівняльній характеристиці можна це все віддзеркалити, переконати студента в тому, чому ми так тяжіємо до європейського товариства, чому там такі цінності вагомі. А чим ми керуємося, а, може, ми — рівні, можливо, у нас все одинакове? Але треба студента в цьому переконати, а для цього потрібні джерела. А джерелом що буде слугувати? Книга", — говорить Володимир Розвадовський.

Зараз книжки експонують у приміщенні науково-юридичного інституту Прикарпатського університету. Зберігатимуть їх у науковій бібліотеці вишу.

"Для наукової бібліотеки — це ще більший скарб, бо вона поповнює свою скарбничку книгами, які входять у розділи стародруку. Ми створюємо всі умови, аби ці книги мали можливість дійти до кожного. Сучасна наука дозволяє це зробити. Як викладачі, так і студенти в будь-яку хвилину зможуть досліджувати ці неоціненні скарби", — сказав ректор університету Ігор Цепенда.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок