Російські окупанти погрожують працівникам ЗАЕС — співробітник станції

Російські окупанти погрожують працівникам ЗАЕС — співробітник станції

Ексклюзивно
Російські окупанти погрожують працівникам ЗАЕС — співробітник станції
. Запоріжжя, Україна, 11 серпня 2022 року, Фото: Метін Актас / Anadolu Agency

Співробітників тимчасово окупованої Запорізької АЕС залякують скороченнями, якщо вони не підпишуть трудові договори з "Росатомом".

Про це на умовах анонімності Суспільному розповів один з працівників станції.

"На збори прийшли представники "Росатома". Вони повідомили, що тих, хто відмовиться підписувати нові договори, скоротять. Тим, хто договори підпише, обіцяють зарплати вищі української у півтора-два рази і підйомні. Для подачі заяви на оформлення нового трудового договору російські паспорти поки не вимагають. Промисловому персоналу дали час на роздуми до 3 листопада. Тим, хто не перейде на нові договори, заблокують перепустки”, — сказав він.

Співробітник додав, що більшість працівників відмовляються від підписання нових договорів.

Що відомо

  • 1 жовтня журналісти Bloomberg повідомляли, що працівників ЗАЕС примушують підписувати контракти з "Росатомом".
  • 29 вересня на засіданні МАГАТЕ постійний представник України при міжнародних організаціях Євген Цимбалюк заявив, що після заяви Путіна про анексію Запорізької області на ЗАЕС відправили посадовців "Росатома", які мають змінити підпорядкування станції.
  • Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі заявив про прогрес у створенні захисної зони для Запорізької АЕС після своїх візитів до РФ та України.
На початок