У Національному реабілітаційному центрі "Незламні" встановили протез 52-річному захиснику

У Національному реабілітаційному центрі "Незламні" встановили протез 52-річному захиснику

У Національному реабілітаційному центрі "Незламні" встановили протез 52-річному захиснику
Перше ТМО Львова

У Львові, в Національному реабілітаційному центрі "Незламні", встановили протез 52-річному захиснику України Олександру Губенку, який втратив ногу на другий день повномасштабного вторгнення. Про це повідомили у пресслужбі Першого ТМО Львова.

Олександр Губенко родом із Броварів. 52-річний чоловік — професійний військовий, який все життя присвятив армії. У 2008 році він вийшов на пенсію, проте пізніше підписав контракт із ЗСУ. 25 лютого, на другий день війни, під час авіаобстрілу на Полтавщині, чоловік втратив праву ногу та пошкодив ліву. Тоді Олександра госпіталізували. В медзакладі він лікувався кілька тижнів.

"Воїн дізнався, що у Національному реабілітаційному центрі запустили програму протезування й встановлюють протези усім, хто постраждав від війни. У Львові чоловікові призначили консультацію. З ним працювала мультидисциплінарна команда – хірурги, протезисти, фахівці з реабілітації та психотерапевти. Олександру виготовили протез, і вже зараз він ходить та каже, що зовсім скоро почне бігати", — повідомляють у лікарні.

Олександр Губенко
Олександр Губенко. Перше ТМО Львова

Долучитися до збору коштів на протези військовим можна на благодійній платформі Dobro.ua. Для цього треба зайти на сайт, обрати проєкт "Протези для незламних" і натиснути "Підтримати".

Що відомо

  • Влітку у Львові презентували проєкт Національного реабілітаційного центру "UNBROKEN". Він буде насамперед орієнтований на допомогу військовим та цивільним українцям, які отримали як фізичні, так і психологічні травми внаслідок війни Росії проти України.
  • У реабілітаційному центрі "UNBROKEN" щороку допомагатимуть 50 тисячам українців. Заклад буде працювати у кількох напрямках. Зокрема, там розвиватимуть реконструктивну, пластичну хірургію та протезування.
  • За задумом, у центрі працюватимуть майстерні, де виготовлятимуть протези. Також у медзакладі запланували друкувати на 3D-принтері кісткові імплантати.
  • На будівництво Національного реабілітаційного центру необхідно 77 мільйонів євро. Гроші збирають в тому числі від благодійників. Амбасадорами "UNBROKEN" вже стали британський фотограф-документаліст Джайлз Дьюлей, учасники рок-гурту "Жадан і Собаки", грузинська співачка Ніно Катамадзе, мер Фрайбурга Мартін Горн та чимало інших. Коли збудують центр, поки невідомо.
На початок