До 34-х роковин Чорнобильської катастрофи матеріальну допомогу отримають 328 жителів Миколаївщини

До 34-х роковин Чорнобильської катастрофи матеріальну допомогу отримають 328 жителів Миколаївщини

До 34-х роковин Чорнобильської катастрофи матеріальну допомогу отримають 328 жителів Миколаївщини AP

26 квітня минає 34 роки з дня аварії на Чорнобильській АЕС. Хто з чорнобильців має право на соціальні виплати та які пільги та компенсації передбачені – про це в ефірі Українського радіо: Миколаїв розповіла директорка департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації Оксана Єльчієва.

Скільки наразі в нашій області проживає учасників та постраждалих від аварії на ЧАЕС?

  • Сьогодні фактично в Миколаївській області перебуває на обліку 5 980 осіб. Ця кількість щоденно зменшується. Це люди не похилого віку, це і молоді. Але, на жаль, вони фактично віддали своє здоров'я на ліквідацію цієї аварії, ми зараз маємо такі цифри. Із цих 5 980 осіб: перша категорія - це 329 осіб (безпосередньо ті, хто ліквідовували наслідки), друга категорія - 2 468 осіб і третя категорія – 1 907 осіб. Друга і третя категорії визначаються в залежності від того, скільки особа перебувала в радіоактивній зоні, в залежності від наближення до осередку трагедії.

Хто з чорнобильців має право на пільги і які це категорії людей?

  • Є програми, які фінансуються з державного бюджету, а також ті, які фінансуються з обласного бюджету. Що стосується підтримки осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, то в цьому році з держбюджету виділено близько 10 млн грн для забезпечення різних заходів. Зокрема, це щомісячна грошова компенсація громадянам І (392 грн), ІІ категорії (196 грн) на харчування. Це одноразова компенсація за шкоду, яка заподіяна здоров'ю, розмір якої залежить від різних груп інвалідності. Також це щорічна допомога на оздоровлення: 120 грн інвалідам І, ІІ груп, 90 грн - інвалідам ІІІ групи та дітям-інвалідам, учасникам ліквідації ІІ категорії - 100 грн.
  • Також окремо є компенсація вартості оздоровлення - це 30% від прожиткового мінімуму.
  • Є компенсація сім'ям, які втратили годувальника. Для сімей - 7586 грн, для батьків - 3792 грн. Є соціальні стипендії, які виплачуються учням і студентам державних навчальних закладів. Це щомісячна підтримка і допомога для осіб, які постраждали внаслідок катастрофи.
  • Субсидії призначаються в загальному порядку, а що стосується пільг на сплату комунальних послуг, складає 50% без урахування доходів сім'ї. Є пільга 50% на придбання твердого палива для проживаючих у сільській місцевості.
  • З обласного бюджету є також декілька програм: комплексна програма “Турбота”, підтримка щодо компенсації ліків, підтримка у проведенні операцій і лікування закладами охорони здоров'я.
  • Перевага Миколаївської області у тісній взаємодії між усіма структурами, які надають допомогу. Результатом такої співпраці був меморандум, відповідно до якого облдержадміністрація взяла на себе зобов'язання щороку до Дня Чорнобильської трагедії виплачувати певну компенсацію І категорії. В цьому році таку виплату отримали 328 осіб у розмірі 2600 грн. Щороку ця сума збільшується.

Чи відбувається санаторно-курортне лікування постраждалих?

  • Є підтримка з держбюджету і компенсація путівок у розмірі 30% від прожиткового мінімуму, окремо компенсація на відпочинок. Для з'ясування конкретних випадків осіб, які є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, ми запрошуємо до Управління соцзахисту населення. Гаряча лінія обласного департаменту: (0512) 56 30 80.

Ведуча програми - Ганна Стаднік

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди