Харківський художній музей запустив NFT-колекцію

Харківський художній музей запустив NFT-колекцію

Харківський художній музей запустив NFT-колекцію

Колекція NFT(англ. "non-fungible tokens", що можна перекласти як "невзаємозамінні токени"): їх особливість полягає в назві – кожна така монета унікальна. За допомогою NF-токенів розробники розв'язали проблему забезпечення прав власності цифрових об'єктів. Грубо кажучи, це спосіб забезпечувати цифрові твори унікальним підписом, щоб потім торгувати ними так, ніби це фізичні об'єкти. від Харківського художнього музею називається "Мистецтво без кордонів". Про це 13 жовтня оголосив маркетплейс Binance, також повідомляє МКІП.

На аукціон буде виставлено 15 творів зі його збірки — твори Альбрехта Дюрера, Георга Якоба Йоганна ван Оса, Івана Айвазовського, Сімона де Влігера та інших митців.

Усі роботи розділені на 3 категорії:

  1. Gold — включає 5 робіт, стартова вартість складає $1 000 BUSD;
  2. Silver — включає 5 робіт, стартова вартість складає $750 BUSD;
  3. Bronze — включає 5 робіт, стартова вартість складає $500 BUSD.

Кошти, виручені з аукціону, будуть направлені на операційну діяльність музею для відновлення роботи, а також збереження робочих місць. Кожен переможець аукціону також отримає відео з подякою від директора музею.

Акціонізм, NFT, медіа-арт: словник термінів зі світу сучасного мистецтва
Харківський художній музей запустив NFT-колекцію

Харківський художній музей є одним з найстаріших і найцінніших за складом мистецьких зібрань музеїв в Україні.

Фонд музею налічує близько 25 тис. творів мистецтва України, Західної Європи, Близького і Далекого Сходу XV-XXI століть. До зібрання входять роботи видатних живописців Карла Брюллова, Івана Айвазовського, Івана Шишкіна, Тараса Шевченка. Саме тут знаходиться і зібрання робіт Іллі Рєпіна, серед яких знамените полотно "Запорожці пишуть листа турецькому султану".

Бульбашка всередині бульбашки. Звідки такий ажіотаж навколо NFT і хто на цьому дійсно заробляє

Читайте нас у Facebook та Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок