У бібліотеках Івано-Франківської громади розпочали акцію зі збору російськомовних книг "Ворожу літературу — на макулатуру". Вторговані за книги гроші спрямують на підтримку Збройних сил України.
Про те, скільки літератури вже принесли жителі громади та з книжками яких жанрів і авторів "прощаються" найчастіше, читайте у матеріалі Суспільного.

Зі слів працівниці центрального залу однієї з бібліотек Івано-Франківська Зоряни Петрик, упродовж 12-13 жовтня містяни принесли сотні книг. Бібліотекарка каже, що переважно читачі позбавляються романів, детективів, дитячої та кулінарної російської літератури. Люди легко прощаються з усім, що має бодай якийсь натяк на окупантів.

"Без зайвої скромності скажу, що люди дійсно — дуже активні. Ми очікували, що вони вигрібатимуть зі своїх будинків щось таке непотрібне російськомовне, але такої шаленої активності навіть не дуже чекали. Ми розуміємо, що бодай та маленька частина від кожного все одно зіграє велику роль", — говорить Зоряна Петрик.

Російські книги з домашніх книжкових полиць зібрав і Зіновій Марчук. Чоловік каже, що навести лад українцям з російською літературою вартувало б уже давно.

"Вдома зібралося багато російської літератури, яку не було куди дівати — хоч бери і викидай на смітник. А тут трапилася така нагода, що книжки приймають, а гроші від них підуть на користь нашим ЗСУ. Я маю багато технічної і художньої російськомовної літератури. Ці книжки вже ніхто не читає, вони — застарілі. А так — послужать добрій справі", — розповідає Зіновій Марчук.

Роман Ходорський, який прийшов до бібліотеки за українською книгою, ділиться, що останніми місяцями свідомо обирає саме вітчизняних авторів. Чоловік сподівається, що акції з позбування російської літератури з домашніх полиць підуть на користь українській видавничій справі.

"Ті російськомовні книжки, які є вдома, утилізуємо, тому що ми їх просто не використовуємо. А купувати таку літературу не плануємо", — розповів Роман Ходорський.

Здати російську літературу можна в будь-яку з 32 бібліотечних філій Івано-Франківської територіальної громади, а також у народних домах Крихівців, Вовчинця та Чукалівки, розповідає керівниця міської централізованої бібліотечної системи Оксана Вовк.

За її словами, серед мікрорайонів є лідери, де жителі найбільш активно здають російськомовні книги.

"Це — шоста філія на Вовчинецькій, філія в селі Чукалівка, читальний зал на Пилипа Орлика, бо це — центр міста і всім близько. Так ми працюємо. Ми повинні очищати свій простір: нашу землю — від окупантів, а наші домівки — від непотрібних речей", — говорить Оксана Вовк.
Читайте також
- Здає на макулатуру російськомовні книги і купує українські. Бібліотекарка з Франківська дерусифікує шкільну літературу
- У Богородчанській громаді на Франківщині перейменували 18 вулиць
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!