Збірна Німеччини з велотреку двічі за день побила власний світовий рекорд в жіночому спринті: як це було

Збірна Німеччини з велотреку двічі за день побила власний світовий рекорд в жіночому спринті: як це було

Збірна Німеччини з велотреку двічі за день побила власний світовий рекорд в жіночому спринті: як це було
AP

Німкені покращили власний минулорічний результат на світовій першості.

Жіноча збірна Німеччини з велотреку двічі за день побила світовий рекорд у командному спринті. Досягнення підкорилося німкеням на чемпіонаті світу 2022 року.

Попередній світовий рекорд на 750-метровому треку було встановлено Німеччиною у жовтні 2021 року. На минулорічному чемпіонаті світу команда Паулін Грабош, Леї Фрідріх та Емми Гінце проїхала спринт за 46.064 секунди, що стало найкращим результатом в історії дисципліни.

Саме в складі Грабош, Фрідріх та Гінце збірна Німеччини вийшла на спринт цьогорічної світової першості у французькому Сен-Кантені в середу, 12 жовтня. Німецькі велотрекістки показали найкращий результат у кваліфікації (46.573 секунди), що дозволило чинним чемпіонкам дістатися першого раунду.

Вже в протистоянні віч-на-віч зі збірною Канади німкені кваліфікувалися до "золотого" фіналу. Та заразом побили власний світовий рекорд - 45.983 секунди. Відтак уперше в історії 750-метрового спринту учасниці виїхали із 46 секунд.

У фіналі Німеччині випадало змагатися з китайською трійкою велотрекісток. Фінішу німкені дісталися на 0.664 секунди швидше за суперниць. А їхній час склав 45.967 секунди - другий за день світовий рекорд у відповідній дисципліні!

  • Відео "золотого" заїзду в командному спринті на ЧС-2022 з велотреку:

Світові рекорди в жіночому командному спринті з велотреку (750 м):

  1. 12 жовтня 2022. 45.967 секунди - Німеччина (Фрідріх, Грабош, Гінце)
  2. 12 жовтня 2022. 45.983 - Німеччина (Фрідріх, Грабош, Гінце)
  3. 20 жовтня 2021. 46.064 - Німеччина (Фрідріх, Грабош, Гінце)
Велотрек
Зліва направо: Паулін Грабош, Емма Гінце та Лея Фрідріх. AP

Що відомо

  • Для 25-річної Гінце та 22-річної Фрідріх "золото" світової першості 12 жовтня стало шостим у кар'єрі. Зі свого боку, 24-річна Грабош отримала статус чотириразової чемпіонки світу.
  • Чемпіонат світу з велотреку у Франції триватиме до 16 жовтня. Усього на турнірі розіграють 22 комплекти нагород (по 11 - у жінок та чоловіків).
  • У четвер, 13 жовтня, на турнірі розіграють медалі в чоловічих командній гонці переслідування, кейріні та скретчі, жіночих гонці на вибування та командній гонці переслідування.
На початок