У Чернівцях фінансову автономію отримали ще 10 шкіл та 26 дитсадків — що це передбачає

У Чернівцях фінансову автономію отримали ще 10 шкіл та 26 дитсадків — що це передбачає

У Чернівцях фінансову автономію отримали ще 10 шкіл та 26 дитсадків — що це передбачає
Світлина ілюстративна. Суспільне Чернівці

У Чернівцях 10 шкіл та 26 садків отримали фінансову автономію. Це дозволить їм самостійно формувати шкільний бюджет та витрачати гроші. За це рішення проголосували 28 депутатів на сесії міської ради.

Про це повідомила кореспондентка Суспільного з сесійної зали.

Згідно з рішенням, фінансово автономними стануть ліцеї №1, 8, 11, 16, гімназія №5, школи №10, 16, 30, Коровійський ліцей, Чорнівський навчально-виховний комплекс, дитячі садочки №11, 12, 15, 18, 19, 21, 24, 28, 31, 36, 37, 38, 46, 47, 49, 52.

Також до списку внесли ще десять дитсадків за пропозицією гуманітарної комісії: №№2, 9, 17, 23, 25, 30, 41, 51, 53, 55.

Перехід на автономію передбачає введення двох посад — головного бухгалтера та спеціаліста з закупівель. Школа або садок отримує фінансування від управління освіти на рік і самостійно розпоряджається грошима — проводить тендери, купує обладнання, будматеріали. Школи з фінансовою автономією надсилають звіти про закупівлі в управління освіти для перевірки.

Наразі фінансовій автономії немає ще у 19 дитсадках міста. Раніше фінансову автономію отримали понад 30 шкіл та 10 садків у Чернівцях.

Для чого школам потрібна автономія та чи ефективна вона — дивіться у відео Суспільного.

Що відомо

  • 30 серпня на сесії міськради частина депутатів не голосувала за перехід закладів на фінансову автономію з жовтня. Представник франції “Пропозиція” Олексій Каспрук розповів Суспільному, що очікували звітності, наскільки автономія ефективна.
  • Усі заклади освіти в Україні мають право на фінансову автономію. На сайті освітнього омбудсмена Сергія Горбачова йдеться, що право на автономію надає можливість директору ефективніше керувати процесами та розуміти, що необхідно школі чи садку. Також закупівлі відбуваються прозоріше – школи з фінавтономією мають власну бухгалтерію, яка відстежує виділені гроші – на що, коли та в якій кількості витратили.
  • У Чернівцях перейменували усі школи. Тепер мережа закладів загальної середньої освіти складається з 22 ліцеїв, 22 гімназій та одного військово-спортивного ліцею. Окрім назв, змінюються і статути.

Читайте також

Батьківські внески та тендери. Що означає фінансова автономія, яка діє у частині шкіл у Чернівцях

Читайте Суспільне Чернівці в Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

Вибір редакції

На початок