Франківка - про життя у Чикаго у час пандемії

Франківка - про життя у Чикаго у час пандемії

Франківка - про життя у Чикаго у час пандемії
Facebook

Про захворювання на COVID-19, карантинні обмеження, соціальну допомогу та навчання у школах штату Іллінойс США Суспільному розповіла жителька Чикаго, шеф-редакторка UA: Post Світлана Іванишин-Угрина.

Тестування на COVID-19

Станом на 24 квітня у штаті Іллінойс зареєстровано 1688 летальних випадків від коронавірусу. Із початку карантину була рекомендація використовувати тести лише для медичних працівників і старших людей з так званої групи ризику.

"У четвер (23 квітня) вперше було оголошено, що одна із приватних компаній пропонує людям тестування на наявність антитіл. Це дозволить громадянам, які гадають, що перехворіли, протестуватися, і це їм відкриє шлях повернення до нормального життя", - розповідає Світлана Іванишин-Угрина.

На вулиці можна, у парки ні

Шеф-редакторка каже, що категоричних обмежень перебування на вулиці немає. Але потрібно дотримуватися дистанції трішки менше двох метрів. Заборонено зібрання людей у громадських місцях: "На початку оголошення карантину у Чикаго була чудова погода, і всі вийшли влаштовувати пікніки. Після того у найпопулярніших громадських місцях поставили патрулів і перекрили дороги в'їзду. Але на вулицю можна виходити, цього карантин не забороняє".

В магазинах рекомендують зберігати дистанцію, носити маски, але це вирішують в адміністраціях закладів. Деякі магазини останніми днями почали вимагати від своїх відвідувачів обов'язкове носіння маски, забороняють приводити дітей із собою.

Франківка - про життя у Чикаго у час пандемії
Франківка - про життя у Чикаго у час пандемії. Facebook

Соціальна допомога

У США було спрямовано близько двох трильйонів доларів для одноразової виплати. Переважно - платникам податків, які подали декларації за 2018-2019 роки із певним обмеженням в доходах. Вони отримали 1200 доларів на дорослу людину і 500 - на дитину. Ведуться перемовини, щоб виділити додаткові гроші для підтримки малого бізнесу.

"Виплачують допомогу з безробіття, але є великі побоювання, оскільки кількість безробітних людей зростає у неймовірних пропорціях. Близько 700 мільйонів доларів США допомоги з безробіття виплатили у штаті Іллінойс. Прогнозують, що рівень безробіття підніметься до 20% населення", - каже Світлана Іванишин-Угрина.

Навчання

У штаті вже офіційно оголосили, що діти не повертатимуться у школи до кінця цього навчального року. Вчитимуться онлайн. Щовечора вчителі надсилають завдання батькам і дітям. Їх виконують вдома. Скасовано деякі іспити наприкінці навчального року, а інші проводитимуть у меншому обсязі.Також скасовують випускні.

У багатьох університетах кажуть, шо форма онлайн зберігатиметься до кінця календарного року.

Вибір редакції

На початок