Перший власний хліб після окупації. У Святогірську запрацювала місцева пекарня

Перший власний хліб після окупації. У Святогірську запрацювала місцева пекарня

Перший власний хліб після окупації. У Святогірську запрацювала місцева пекарня
У Святогірську випікають хліб. Фото: Facebook / Донецька ОВА

У Святогірській громаді відновила роботу місцева пекарня. Про це повідомили в Донецькій обласній військовій адміністрації.

В ОВА зазначили, що 11 жовтня у громаді спекли перший хліб після деокупації. Пекарню відкрив місцевий підприємець, який повернувся до Святогірську. На час окупації чоловік евакуювався з міста.

"Доступ до територій за Сіверським Дінцем значно ускладнений, адже всі мости пошкоджені. Тому виробництво власного хліба безпосередньо на місці — це вкрай необхідна річ", — наголосив начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

300 буханок хліба у пекарні щодня випікатимуть і віддаватимуть безплатно малозабезпеченим та маломобільним людям, решту — продаватимуть у громаді. Потужностей пекарні вистачить не тільки Святогірську, а й сусіднім населеним пунктам, розповів Суспільному начальник Святогірської міської військової адміністрації Володимир Рибалкін.

"Хліб, коли він печеться на території громади, — це повернення до мирного життя", — підкреслив очільник міста.

За його словами, наразі в Святогірську залишається приблизно 630 жителів.

Що відомо

  • 12 вересня 2022 року українські військові звільнили Святогірськ Донецької області. До повномасштабного російського вторгнення в Україну у Святогірську проживало 4504 жителі. За даними МВА на 9 жовтня, у Святогірську залишались близько пів тисячі жителів.
  • 7 жовтня у Святогірську знайшли сімох загиблих під час окупації міста.
  • 11 жовтня стало відомо, що біля Святогірська виявили масове поховання. Також правоохоронці виявили чергову катівню російських окупантів районі звільненої від окупації Святогірської Лаври.

Читайте також

Святогірськ відновлюється після окупації

Укрпошта відновила роботу у Лимані, Святогірську та Яровій на Донеччині

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок