Київрада виділила 183 мільйони гривень на Подільсько-Воскресенський міст

Київрада виділила 183 мільйони гривень на Подільсько-Воскресенський міст

Київрада виділила 183 мільйони гривень на Подільсько-Воскресенський міст
УНІАН

На добудову Подільсько-Воскресенького мосту, який у Києві будують 30 років, Київрада виділила додаткові 183 мільйони гривень з місцевого бюджету. Таке рішення ухвалили депутати 11 жовтня під час позачергового засідання Київради.

Про це повідомила депутатка від фракції "Слуга народу" Євгенія Кулеба.

За її словами, кошти перерозподілили за рахунок зняття з будівництва інших об'єктів транспортної інфраструктури.

Суспільне звернулося до Київради з інформаційним запитом щодо того, чи є добудова Подільсько-Воскресенського мосту пріоритетом, щоб у період воєнного стану витрачати на неї бюджетні кошти і скільки загалом було витрачено до будівництво мосту.

Що відомо

  • В 1993 році Кабінет Міністрів схвалив документацію щодо будівництва Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Запланована довжина моста була 7,04 км. Але найцікавіше, що побудувати його збиралися до 2002 року.
  • Підготовчі роботи з будівництва моста розпочали в 1996 році. Через рік будівництво призупинили у зв’язку з браком фінансування. У 2003 році КМДА вирішила відновити підготовчі роботи. У 2011 році вдалося здати в експлуатацію першу чергу моста, а також відкрити рух по Гаванському мосту і естакаду на вулиці Набережно-Хрещатицька.
  • У 2016 році КМДА перезатвердила проєкт будівництва. Згідно з цим проєктом, довжина мостового переходу – 10,17 км, пропускна спроможність – 60 тисяч автомобілів на добу, передбачено 6 смуг руху і дві колії метро.
  • Відкрити Подільсько-Воскресенський міст обіцяли багато чиновників. Наприклад, колишній міський голова Києва Леонід Черновецький обіцяв, що до 2011 року на Троєщину через міст побудують метро.
  • Експрем'єр-міністр Микола Азаров обіцяв, що Подільсько-Воскресенський міст почне функціонувати в кінці 2011 – на початку 2012 року. Колишній голова КМДА Олександр Попов обіцяв запустити автомобільний рух мостом у другій половині 2013-го.
  • У січні 2019 року київський міський голова Віталій Кличко заявив, що за умов належного фінансування потрібно приблизно 1,5-2 роки, щоб запустити автосполучення через Подільсько-Воскресенський міст.
  • У серпні 2021 року перший заступник голови КМДА Микола Поворозник повідомив, що столична влада планує запустити автосполучення Подільсько-Воскресенським мостом до кінця року.

Читайте також

Війна розорює. Як виробництва будматеріалів виживають під час війни

На початок