РФ розгортає іранські БПЛА щонайменше з серпня — британська розвідка

РФ розгортає іранські БПЛА щонайменше з серпня — британська розвідка

РФ розгортає іранські БПЛА щонайменше з серпня — британська розвідка
Іран проводив демонстрацію роботи безпілотників Shahed (Шахед) наприкінці 2021 року. В Росії його нині використовують під назвою "Герань-2". Фото: Iran's Military Achievements Media/Twitter

Росія розгортає безпілотні літальні апарати іранського виробництва принаймні з серпня 2022 року. Зокрема, йдеться про дрони-камікадзе “Shahed-136”. Про це повідомляє Міноборони Великої Британії з посиланям на дані британської розвідки.

За даними розвідників, Росія долучила дрони “Shahed” до завдання широкомасштабної хвилі ударів по Україні 10 жовтня.

“Раніше український Генштаб повідомляв, що Росія випустила загалом 86 “Shahed-136” і 60% з них було знищено в повітрі”, — йдеться у звіті британської розвідки.

Ці БПЛА повільні та літають на низькій висоті, завдяки чому одиночний літальний апарат легко вразити за допомогою звичайних засобів протиповітряної оборони. Є ймовірність, що Росія досягла успіху, атакуючи кількома БПЛА одночасно, зазначили у британській розвідці.

За даними розвідників, незважаючи на заявлену дальність польоту в 2500 км, “Shahed-136” має лише невелике вибухове навантаження. Навряд чи вони будуть задовільно виконувати функцію глибокого удару, для якої Росія, ймовірно, прагнула використати ці дрони.

“Оскільки російські тактичні бойові літаки все ще досягають обмеженого ефекту над територією України, відсутність надійних, стійких і точних ударних можливостей оперативного рівня є, ймовірно, однією з найбільш значних прогалин у можливостях Росії в Україні”, — йдеться у повідомленні британської розвідки.

Як розповів речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, до Росії прибули чотири військово-транспортних літаки з іранськими дронами-камікадзе "Shahed-136" на борту.

"Була інформація щодо чотирьох бортів, можливо вже і більше є. Якщо відштовхуватися від інформації про чотири військово-транспортні літаки, мова може йти про сотні цих "Shahed-136", які вони маркують як "Герань", – розповів речник.

Він додав, що Росія могла налагодити логістику для транспортування іранських дронів іншими методами.

Це так званий дрон-камікадзе — баражуючий, тобто курсуючий боєприпас. Він призначений для ураження цілей на дальній відстані. Наводиться дрон на стаціонарну ціль за супутниковими координатами. Запускається з пускової платформи, має двигун, за допомогою якого набирає швидкість та висоту. Ціль вражає боєголовка в носовій частині дрона.

Що відомо

  • 13 вересня повідомлялось, що військові українських Збройних сил вперше знищили ударний БПЛА іранського виробництва.
  • З огляду на особливості конструкції апарату, експерти дійшли висновку, що, найімовірніше, йдеться про іранський БПЛА Shahed-136. При цьому на його уламках наявне маркування кирилицею – "М214 Герань-2".
  • Після цього Україна вирішила позбавити іранського посла акредитації та знизити кількість персоналу в посольстві Ірану в Києві на тлі інформації про постачання безпілотників Росії. Іран заявив, що шкодує через рішення України. Водночас Українське МЗС підкреслило, що відповідальність за погіршення дипвідносин між країнами несе лише іранська сторона.

Читайте також

HIMARS і новий "Рамштайн", Україна економить електроенергію, Росія вербує в'язнів. 231 день війни. Онлайн

Іран заперечує постачання безпілотників Росії для війни в Україні

"Шахіди" з маркуванням "Герань-2". Що відомо про іранські дрони, які з'явилися на озброєнні Росії

На початок