Російські окупанти викрали заступника гендиректора Запорізької АЕС із персоналу. В "Енергоатомі" звернулися до МАГАТЕ

Російські окупанти викрали заступника гендиректора Запорізької АЕС із персоналу. В "Енергоатомі" звернулися до МАГАТЕ

Російські окупанти викрали заступника гендиректора Запорізької АЕС із персоналу. В "Енергоатомі" звернулися до МАГАТЕ
Військові РФ викрали заступника генерального директора Запорізької АЕС із персоналу Валерія Мартинюка. Фото: НАЕК "Енергоатом", Суспільне Запоріжжя

В тимчасово окупованому Енергодарі російські військові викрали заступника гендиректора Запорізької АЕС із персоналу Валерія Мартинюка.

Про це 11 жовтня повідомили в НАЕК "Енергоатом".

"Вчора, 10 жовтня, російські терористи викрали заступника генерального директора Запорізької АЕС із персоналу Валерія Мартинюка і тримають його у невідомому місці, ймовірно застосовуючи притаманні їм методи катування та залякування", — йдеться у повідомленні.

Як зазначають в "Енергоатомі" у такий спосіб росіяни намагаються отримати вкрай необхідну їм інформацію про особові справи працівників Запорізької АЕС, щоб змусити український персонал працювати на Росатом.

"Звертаємося до генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі й усієї світової спільноти із закликом задіяти всі можливі заходи для негайного звільнення Валерія Мартинюка із полону російських окупантів та повернення його до виконання посадових обов‘язків".

Як раніше повідомляло Суспільне, представники Росатому, які незаконно перебувають на ЗАЕС, змушують співробітників ЗАЕС влаштовуватися на роботу на щойно створену фейкову "Запорізьку АЕС" з юридичною адресою в Москві.

Виконувач обов‘язків генерального директора Запорізької атомної електростанції Петро Котін закликав співробітників не приставати на такі пропозиції.

Що відомо

  • 8 жовтня, прем'єр-міністр РФ Михайло Мішустін підписав розпорядження про створення федерального унітарного підприємства "Запорізька атомна електростанція". В "Енергоатомі" зазначили, що росіяни намагаються "затягнути українських атомників ЗАЕС" до новоствореної російської компанії.
  • 5 жовтня Президент Росії Володимир Путін доручив передати у федеральну власність Запорізьку АЕС. Раніше росіяни створили компанію для управління ЗАЕС. В "Енергоатомі" назвали це рішення "нікчемним", а також нагадали, що для Збройних сил України рішення РФ про "приєднання" українських територій і ЗАЕС не має значення.
  • У МАГАТЕ наголосили, що Запорізька АЕС, розташована у тимчасово захопленому Росією Енергодарі, залишається українським підприємством попри рішення Путіна "передати" її РФ.

Читайте також: Росіяни повернули з полону генерального директора Запорізької АЕС. Він перебуває на підконтрольній Україні території

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок