"Карантинну тисячу" почали виплачувати пенсіонерам на Сумщині

"Карантинну тисячу" почали виплачувати пенсіонерам на Сумщині

"Карантинну тисячу" почали виплачувати пенсіонерам на Сумщині

Для виплат до Сумської області надійшло 302 мільйони гривень. Доплату пенсіонери отримають так само, як і пенсію. Якщо людина отримує пенсію через банк – гроші вже на її карті. Якщо в "Укрпошті" - листоноша принесе тисячу гривень додому.

Додаткові гроші отримають 93% від загальної кількості пенсіонерів Сумщини – це понад 302 тисячі людей. Третина з них - через пошту, решта – на банківські карти.

"Одержувачі пенсій, які обслуговуються у банках, уже відучора (ред. - 23 квітня) мали ці кошти на своїх рахунках, пошта ж має, за законодавством, 5 днів для того, щоб рознести ці виплати одержувачам додому. Я переконливо прошу наших громадян не виходити з дому для одержання цих виплат. Для її встановлення не потрібно ніякого звернення до пенсійного фонду, не треба документів додаткових. Ці виплати встановлюються самостійно органами Пенсійного фонду", - повідомила начальниця головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області Тетяна Зленко.

Через «Укрпошту» додаткові до пенсії кошти отримають 105 тисяч пенсіонерів області. 23 квітня сумська філія отримала на це 105 мільйонів гривень.

"100 відділень вже почали виплати цієї додаткової тисячі гривень, і з завтрашнього дня (ред. - 25 квітня) починають інші 250 відділень також її розносити. Порядок отримання цієї тисячі не відрізняється від порядку отримання пенсії, тобто листоноші приносять їх додому до пенсіонера. Є такі населені пункти, де мешкає, наприклад, 200 чоловік, і ми у них буваємо раз на тиждень, а у них 150 – пенсіонери. Ми розуміємо, що ми за один день не зможемо доставити, тому ми робимо додатковий робочий день, щоб вони могли доставити найближчим часом", - розповів директор сумської філії «Укрпошти» Ігор Сумарока.

В «Укрпошті» планують рознести карантинну тисячу адресатам до кінця квітня.

Автори - Олена Рашевська, Ігор Стрельцов

Що відомо:

  • Одноразова грошова допомога пенсіонерам у розмірі 1000 гривень встановлена Урядом як підтримка на період пандемії коронавірусу. Встановлена виплата всім пенсіонерам незалежно від виду пенсії, які отримують менше 5 тисяч гривень.
На початок