Удари Росії по енергосистемі: чи варто жителям Одещини очікувати віялових відключень світла

Удари Росії по енергосистемі: чи варто жителям Одещини очікувати віялових відключень світла

Удари Росії по енергосистемі: чи варто жителям Одещини очікувати віялових відключень світла
Фото ілюстративне. Джерело: Pexels

Від початку вторгнення Росія пошкодила 41 об'єкт оператора системи розподілу світла "ДТЕК Одеські електромережі". Чи готова енергосистема області до зими та можливих ракетних ударів, чи варто жителям Одещини чекати віялових відключень світла та як можна заощадити електроенергію Суспільному розповів генеральний директор компанії Дмитро Григор'єв.

Чи варто чекати жителям Одеської області віялових відключень

Григор'єв розповів, що наразі ситуація з електроенергією напружена, але контрольована: компанія розглядає різні ситуації, які можуть скластися в енергосистемі та перевели на чергування 256 бригад. Разом з тим віялових відключень електроенергії в Одеській області не буде:

"Протиаварійні графіки, які дехто називає віяловими відключеннями, вони існували до війни, вони існують навіть зараз, вони будуть існувати і після. Наразі віялові відключення й інші протиаварійні графіки на території Одеської області не застосовуються і інформації щодо планів застосування я не маю".

До зимового сезону одеські електромережі будуть повністю готові через кілька тижнів.

Поради для енергоощадження

Для тих, хто хоче заощадити на оплаті рахунків за електроенергію, Дмитро Григор'єв дав кілька порад:

  • купувати електропристрої з енергоефективністю А — А+++
  • перейти на зонний тариф, щоб менше платити за використання електроенергії вночі
  • слідкувати за підігрівом підлоги, роботою пральної машини, посудомийки та прасок і в жодному разі не вмикати їх одночасно.

Як підготувати електромережі в будинку до зими

"Якщо всі мешканці користуватимуться енергоємними пристроями взимку, то навіть у внутрішньо будинкової мережі в змозі бути процеси, які її зруйнують. Тому потрібно проводити профілактичні огляди, випробування, іспити та слідкувати за тим, щоб людина, яка відповідає за енергопобут цієї будівлі, проводила всі ремонтні роботи. Які передбачені регламентом", — розповів Григор'єв.

Читайте також

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Вибір редакції

На початок