Путін втратив свій шанс на переговори: в МЗС відреагували на заяви Лаврова

Путін втратив свій шанс на переговори: в МЗС відреагували на заяви Лаврова

Путін втратив свій шанс на переговори: в МЗС відреагували на заяви Лаврова
Фото: МЗС України

Президент РФ Володимир Путін втратив свій шанс на переговори з Україною. Про це заявив речник МЗС України Олег Ніколенко.

"З терористами переговори не ведуть. Це загальна світова практика. Як вже зазначав Володимир Зеленський, Україна вестиме перемовини з Росією за іншого російського президента, а також очевидно — іншого міністра закордонних справ", — зазначив він.

Як повідомляє російське видання РИА "Новости", міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров вважає, що президент України Володимир Зеленський може в будь-який момент передумати і почати вести переговори із Росією.

"Я не виключаю, що він (Зеленський – ред.) як заборонив сам собі, так потім забуде про це, дивлячись в якому настрої він вранці встане і чим буде займатися. Або накажуть йому з Вашингтона чи з Лондона, скаже "є" і придумає, як це все пояснити, щоб не втрачати обличчя. Він взагалі то артист", — заявив Лавров.

За словами Ніколенка, інтерв‘ю Лаврова на "Россия 1" демонструє безпорадність російської дипломатії.

"Ставши нерукоподаваним за кордоном, главі МЗС РФ не залишилося нічого, окрім як відпрацьовувати роль пропагандиста для внутрішнього споживача", — зазначив він.

За словами речника МЗС, зі всього сказаного в інтерв’ю на реагування заслуговують лише чергові випади на адресу президента України.

"Як не намагається російська верхівка, а зламати волю українського лідера не може. Біситься від своєї слабкості, тому і поширює нісенітниці про "вказівки" із Вашингтона та Лондона", — сказав він.

Ніколенко наголосив, що на Лаврова чекає попереду іще багато інтерв‘ю — в Гаазі, Бучі, Маріуполі або в іншому місті, яке буде визначене як місце проведення трибуналу над російськими воєнними злочинцями.

Що відомо

  • 4 жовтня президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про неможливість проведення переговорів із президентом РФ Володимиром Путіним. Документ датований 30 вересня і набирає чинності з дня його опублікування.
  • Рішення ухвалювали на тлі анексії Росією чотирьох українських областей.
  • У Москві заявили, що після указу Зеленського про відмову від переговорів з Росією за президента Володимира Путіна, Москві залишається чекати або зміни позиції нинішнього глави держави, або майбутнього президента України.

Читайте також

У Туреччині заявили про бажання Путіна укласти "велику угоду" між Росією та Заходом

"Ми готові до діалогу з Росією, але з іншим президентом" — Зеленський

Вибір редакції

На початок