"Перетворили людей на мишей, у підвалах сидять". У Кропивницькому збирають факти воєнних злочинів Росії

"Перетворили людей на мишей, у підвалах сидять". У Кропивницькому збирають факти воєнних злочинів Росії

"Перетворили людей на мишей, у підвалах сидять". У Кропивницькому збирають факти воєнних злочинів Росії
Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому правозахисники збирають факти воєнних злочинів Росії. Це учасники ініціативи "Трибунал для Путіна". Вони хочуть притягнути до відповідальності винних у загибелі українців та відстояти історичну справедливість.

З 24 лютого учасники ініціативи зібрали 21 тисячу фактів воєнних злочинів, що вчиняє російська армія в Україні. Це вбивства мирних жителів, руйнування домівок, ракетні атаки на гуманітарні коридори, мародерство.

Потім усі зафіксовані факти передадуть Міжнародному кримінальному суду та структурам Організації Об'єднаних Націй, які будуть їх розслідувати, сказав координатор приймальні Української Гельсінської спілки в області Євген Гурницький: "Ми працюємо, щоб довести геноцидний намір та притягнути до відповідальності винних. Без такого трибуналу неможливо здійснити правосуддя. Кількість прокурорів і воєнних злочинів просто неспіврозмірні".

Зі слів Євгена Гурницького, для воєнних злочинів немає строку давності.

Перетворили всіх людей на мишей

"Перетворили всіх людей на мишей. У підвалах сидять",– так розповіла Ірина Коршун про життя в рідному Краматорську Донецької області після нападу російських військ.

У Кропивницький жінка приїхала після обстрілу росіянами залізничного вокзалу ракетою із зарядом касет "Точка У". Тоді загинули 61 людина, 121 отримали поранення. Уламки російських ракет, сказала, понівечили її будинок: "Біля будинку у мене були гарні троянди, весь дім був у квітах. А тепер геть нічого немає, все розбите".

Від того вибуху в серпні загинули двоє її сусідів: "Одному було 38, іншому – 39 років. Такі хлопці. Вони дивились за моєю хатою. Якби ми там були, ніхто б не вижив".

У Кропивницькому переселенка живе пів року: "Ледве доїхала. Плакала дорогою з Краматорська до самого Кропивницького. Поля такі гарні. Чому Путін вирішив, що це все його повинно бути?"

Правозахисна організація зафіксувала свідчення Ірини Коршун.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок