Киян просять перенести планові візити до лікаря

Киян просять перенести планові візити до лікаря

Киян просять перенести планові візити до лікаря
Фото: Суспільне

Мешканців Києва закликають обмежити планові відвідування амбулаторно-поліклінічних закладів у зв’язку з підвищеною небезпекою повторних ракетних ударів з боку РФ. Із такою рекомендацією до містян звернулася директорка Департаменту охорони здоров’я Києва Валентина Гінзбург.

Вона наголосила, що всі медичні установи столиці працюють. "Швидкі" безвідмовно виїжджають до хворих. Стаціонарні заклади функціонують у звичайному режимі. Також працюють кабінети невідкладної медичної допомоги (кабінет чергового лікаря) у кожному центрі первинної медико-санітарної допомоги.

Як пояснила Валентина Гінзбург, у разі оголошення повітряної тривоги медичний персонал амбулаторних закладів, а також пацієнти, які на той момент перебувають у будівлі, мають перейти в укриття. Будь-які неекстрені медичні маніпуляції припиняються. Щодо екстрених випадків — усю необхідну допомогу кожен киянин отримає вчасно та в повному обсязі.

Директорка департаменту розповіла, що за інформацією лікарів, під час повітряних тривог у Києві мами приводять дітей на масаж, на плановий огляд до педіатра, а літні люди йдуть вимірювати тиск.

Вона закликала киян, за можливості, зв’язуватися з лікарем дистанційно. Телефон 103 варто використовувати у разі екстреного випадку, коли йдеться про загрозу життю. Можна скористатися номером (044) 235-01-01 — це цілодобова порада лікаря.

"Тож велике прохання до киян: відтермінуйте плановий візит до свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Не треба зайвий раз наражатися на небезпеку," — сказала Валентина Гінзбург.

Водночас директорка Департаменту охорони здоров’я Києва запевнила, що медична галузь столиці працює невпинно, медики — на своїх постах.

Що відомо

  • У понеділок, 10 жовтня, Київ та низка українських міст зазнала масованої ракетної атаки з боку РФ. У столиці, за даними міського голови Віталія Кличка, від обстрілів російських військ були пошкоджені загалом понад 70 об’єктів: 45 житлових будинків, 5 об’єктів критичної інфраструктури та ЖКГ, 6 закладів освіти (3 школи, 1 дитячий садочок, 2 будівлі позашкільного виховання), 2 заклади соціальної сфери, 6 закладів культури, 5 закладів охорони здоров’я, 2 адмінбудівлі.

Читайте також

Російська армія завдала 22 удари по Донеччині: зруйновані житлові будинки та лікарня

Будинки на Черкащині, які зруйнувала російська ракета, відновлюватимуть за програмою президента

На початок