У Полтаві обласну дитячу лікарню приєднали до лікарні імені Скліфосовського: що змінилося

У Полтаві обласну дитячу лікарню приєднали до лікарні імені Скліфосовського: що змінилося

У Полтаві обласну дитячу лікарню приєднали до лікарні імені Скліфосовського: що змінилося
Фото: Суспільне Полтава

У новоствореному Центрі спеціалізованої педіатричної допомоги обласної лікарні планують розгорнути для дітей ліжка нейрохірургічного спрямування. Про це Суспільному розповіла заступниця головного лікаря з педіатричної допомоги медзакладу Ольга Бастаногова. За її словами, центр створили шляхом приєднання дитячої обласної лікарні до лікарні імені Скліфосовського.

Процедуру електроенцефалографії виконують на обладнанні, яке придбали після приєднання обласної дитячої лікарні до лікарні імені Скліфосовського. Нині заклад називається Центр спеціалізованої педіатричної допомоги. Він працює з вересня. Сам процес об’єднання тривав понад пів року.

"Зараз ми працюємо на нашому новому апараті електроенцефалографі. Крім того, що він у нас записує прості ЕЕГ. Також ми можемо проводити на ньому відео ЕЕГ моніторинги. Що це таке у двох словах: ми кладемо дитинку на ліжко, вдягаємо на неї спеціальну шапочку, ставимо відео, і можна записувати ЕЕГ протягом 2-12 годин", – говорить лікар функціональної діагностики Полтавської обласної лікарні Олександр Тишко.

У Полтаві обласну дитячу лікарню приєднали до лікарні ім. Скліфосовського: що змінилося
Ендоскопіст обласної лікарні проводить показує ендрскоп. Фото: Суспільне Полтава

Раніше обласна дитяча лікарня мала вісім структурних підрозділів. Після реорганізації почали функціонувати ще два.

"Ми відкрили реабілітаційне відділення, воно називається центр реабілітації дітей «Долонька добра». Тепер діти мають змогу стаціонарно отримувати реабілітаційну допомогу. До відкриття цього відділення ми мали змогу тільки амбулаторно проводити реабілітацію. Окрім цього, у нас з’явилося нове відділення діагностичне, в якому ми об’єднали всі наші дослідження. Тобто, це рентген кабінет, УЗД, функціональна діагностика, а також ендоскопічний кабінет", – розповідає заступниця головної лікаря з педіатричної допомоги Полтавської обласної лікарні Ольга Бастаногова.

У Полтаві обласну дитячу лікарню приєднали до лікарні ім. Скліфосовського: що змінилося
Лікарня у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава

"Раніше у нас був оптичний апарат. Зараз лікарня придбала відеостійку, яка має деякі переваги. Зокрема, зображення виводиться на монітор, воно комбінується, збільшується, зменшується, що дуже підвищує якість діагностики. Також маємо можливість провести це під седацієюСедація – вид анестезії, коли пацієнта вводять у стан, подібний до неглибокого сну.. Також будемо засвоювати такий вид дослідження, як бронхоскопія. Раніше бронхоскопа у нас не було, зараз він є", – каже ендоскопіст обласної лікарні Сергій Коленко.

Через приєднання працівників обласної дитячої лікарні не скорочували, а навпаки додали ще близько десятка робочих місць.

"Обласна лікарня імені Скліфосовського являється доволі потужною базою для діагностики і обстеження пацієнтів. Лікарня Скліфосовського має сучасний МРТ-апарат трьох тесловий, два комп’ютерних томографи нових, сучасна лабораторія. І це все стало доступно для наших маленьких пацієнтів", – говорить головний лікар Полтавської обласної лікарні Григорій Оксак.

За його словами, після приєднання персоналу дитячої лікарні збільшити заробітну плату.

"Дитяча лікарня в плані заробітної плати мала трішки менший позитив, тому що було мало пакетів. У них було лише два пакети (Національної служби здоров’я України – ред.). А заробітну плату заклади отримують тільки за рахунок співпраці з Національно службою здоров’я. В результаті приєднання до лікарні Скліфосовського у нас більше десяти пакетів, великий, потужний заклад, великі об’єми, але і більші надходження", – розповідає Григорій Оксак.

У Полтаві обласну дитячу лікарню приєднали до лікарні ім. Скліфосовського: що змінилося
Раніше обласна дитяча лікарня мала вісім структурних підрозділів. Фото: Суспільне Полтава

"Раніше ми використовували ще одну будівлю, яка була у нас дуже віддалена, це було так незручно, а ми об’єднали три наші основні будівлі, тепер це покращує маршрут наших пацієнтів", – каже заступниця головної лікаря з педіатричної допомоги Полтавської обласної лікарні.

За словами Ольги Бастаногової, у новоствореному Центрі спеціалізованої педіатричної допомоги планують розгорнути для дітей ліжка нейрохірургічного спрямування.

Вибір редакції

На початок