Російські та білоруські сухопутні війська навряд чи атакуватимуть Україну з півночі, незважаючи на заяву Олександра Лукашенка 10 жовтня про те, що Білорусь і Росія погодилися розгорнути “Регіональне угруповання військ Союзної держави”. Про це повідомляється в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). Йдеться про стратегічне формування російських і білоруських частин.
“Лукашенко заявив, що вони з президентом РФ Володимиром Путіним 7 жовтня домовилися про неконкретизоване “розгортання” російсько-білоруського РГВ “у зв’язку з ескалацією на західних кордонах Союзної держави”, але чітко не визначили параметри цього розгортання”, — зазначили аналітики.
Відповідно до заяви Лукашенка, в Білорусь перекинуть понад тисячу російських військовослужбовців. Він також повідомив, що 8 жовтня почалося формування російсько-білоруського угруповання.
Російський компонент будь-яких формувань цього угруповання в Білорусі, ймовірно, складатиметься з мобілізованих чоловіків або військовозобов’язаних низької готовності, зазначили в ISW. Вони, вірогідно, не становлять значної військової загрози для України.
Так, російський компонент угруповання, за даними аналітиків, складається з підрозділів 1-ї гвардійської танкової армії, 20-ї загальновійськової армії та повітряно-десантних частин. Це з’єднання, які зазнали великих бойових втрат в Україні та мають суттєво знижену боєздатність.
Кремль може спробувати використати додаткові російські сили в Білорусі, щоб утримати українські сили під Києвом і запобігти їхній передислокації для участі в контрнаступах, йдеться в аналітичному звіті.
Читайте також: Ознак формування наступальних угруповань у Білорусі та пересування військ немає — Генштаб
В ISW раніше відзначали, що Лукашенко не може дозволити собі внутрішні наслідки білоруської участі у війні в Україні.
За даними ISW, Росія не має можливості швидко сформувати наземні ударні сили з нуля або з наявних підрозділів у Білорусі.
Ключові висновки ISW:
- Російські війська завдали масованих скоординованих ракетних ударів по понад 20 українських містах.
- Президент Володимир Путін заявив, що скоординовані ракетні удари були помстою за вибух на Керченському мосту.
- Українські війська станом на 10 жовтня ймовірно звільнили понад 200 квадратних кілометрів території на заході Луганської області.
- Російські війська продовжували безуспішні спроби повернути нещодавно втрачену територію на північному заході Херсонської області, зміцнюючи прилеглі позиції пошкодженими та спішно мобілізованими підрозділами.
- Російські війська продовжили наземні обстріли Донецької області.
- Російські та окупаційні чиновники ставлять умови для переселення до 40 тисяч жителів з Херсонської області до окупованого Росією Криму та Російської Федерації.
- Російські війська не можуть постачати мобілізовані сили, ймовірно, через роки розкрадання запасів армії контрактниками та командирами.

Що відомо
- Раніше представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький заявив, що Путін намагається змусити Лукашенка напряму вступити у війну проти України.
Читайте також
Київ потрапив під ракетний обстріл. Що відомо
У РФ дві мішені: енергооб'єкти по всій країні та люди — Зеленський
ППО збила понад половину ракет, випущених по Україні — командування Повітряних сил
Окупанти не можуть зупинити контрнаступ ЗСУ, тому намагаються залякати — Генштаб