Російські і білоруські сухопутні війська навряд чи атакуватимуть Україну з Білорусі — ISW

Російські і білоруські сухопутні війська навряд чи атакуватимуть Україну з Білорусі — ISW

Російські і білоруські сухопутні війська навряд чи атакуватимуть Україну з Білорусі — ISW
Лукашенко вітає військових під час військових навчань під Брестом, 12 вересня 2021 року. Фото: MAXIM GUCHEK/BELTA/AFP via Getty Images.

Російські та білоруські сухопутні війська навряд чи атакуватимуть Україну з півночі, незважаючи на заяву Олександра Лукашенка 10 жовтня про те, що Білорусь і Росія погодилися розгорнути “Регіональне угруповання військ Союзної держави”. Про це повідомляється в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). Йдеться про стратегічне формування російських і білоруських частин.

“Лукашенко заявив, що вони з президентом РФ Володимиром Путіним 7 жовтня домовилися про неконкретизоване “розгортання” російсько-білоруського РГВ “у зв’язку з ескалацією на західних кордонах Союзної держави”, але чітко не визначили параметри цього розгортання”, — зазначили аналітики.

Відповідно до заяви Лукашенка, в Білорусь перекинуть понад тисячу російських військовослужбовців. Він також повідомив, що 8 жовтня почалося формування російсько-білоруського угруповання.

Російський компонент будь-яких формувань цього угруповання в Білорусі, ймовірно, складатиметься з мобілізованих чоловіків або військовозобов’язаних низької готовності, зазначили в ISW. Вони, вірогідно, не становлять значної військової загрози для України.

Так, російський компонент угруповання, за даними аналітиків, складається з підрозділів 1-ї гвардійської танкової армії, 20-ї загальновійськової армії та повітряно-десантних частин. Це з’єднання, які зазнали великих бойових втрат в Україні та мають суттєво знижену боєздатність.

Кремль може спробувати використати додаткові російські сили в Білорусі, щоб утримати українські сили під Києвом і запобігти їхній передислокації для участі в контрнаступах, йдеться в аналітичному звіті.

Читайте також: Ознак формування наступальних угруповань у Білорусі та пересування військ немає — Генштаб

В ISW раніше відзначали, що Лукашенко не може дозволити собі внутрішні наслідки білоруської участі у війні в Україні.

За даними ISW, Росія не має можливості швидко сформувати наземні ударні сили з нуля або з наявних підрозділів у Білорусі.

Ключові висновки ISW:

  • Російські війська завдали масованих скоординованих ракетних ударів по понад 20 українських містах.
  • Президент Володимир Путін заявив, що скоординовані ракетні удари були помстою за вибух на Керченському мосту.
  • Українські війська станом на 10 жовтня ймовірно звільнили понад 200 квадратних кілометрів території на заході Луганської області.
  • Російські війська продовжували безуспішні спроби повернути нещодавно втрачену територію на північному заході Херсонської області, зміцнюючи прилеглі позиції пошкодженими та спішно мобілізованими підрозділами.
  • Російські війська продовжили наземні обстріли Донецької області.
  • Російські та окупаційні чиновники ставлять умови для переселення до 40 тисяч жителів з Херсонської області до окупованого Росією Криму та Російської Федерації.
  • Російські війська не можуть постачати мобілізовані сили, ймовірно, через роки розкрадання запасів армії контрактниками та командирами.
Російські і білоруські сухопутні війська навряд чи атакуватимуть Україну з Білорусі — ISW
Фото: з сайту ISW

Що відомо

  • Раніше представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький заявив, що Путін намагається змусити Лукашенка напряму вступити у війну проти України.

Читайте також

Київ потрапив під ракетний обстріл. Що відомо

У РФ дві мішені: енергооб'єкти по всій країні та люди — Зеленський

ППО збила понад половину ракет, випущених по Україні — командування Повітряних сил

Окупанти не можуть зупинити контрнаступ ЗСУ, тому намагаються залякати — Генштаб

Наслідки ракетного удару по Україні, відключення електрики, нові обмеження для РФ, 230-й день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок