У Києві та області запроваджуються графіки погодинних відключень електроенергії

У Києві та області запроваджуються графіки погодинних відключень електроенергії

У Києві та області запроваджуються графіки погодинних відключень електроенергії
Фото: УНІАН

Через пошкодження енергетичної інфраструктури у Києві та Київській області внаслідок ракетних обстрілів з боку РФ сформувався дефіцит енергопотужності. Тому у столиці та області запроваджуються графіки погодинних відключень електроенергії. Тривалість відключень не перевищуватиме чотирьох годин.

Про це повідомили у ДТЕК Київські електромережі.

Щоб збалансувати енергосистему та запобігти масштабним відключенням, державна енергокомпанія НЕК Укренерго з 11:20 10 жовтня запровадила графіки аварійного відключення електропостачання. В нього потрапили значна частина промислових та побутових клієнтів Києва та області, зазначили у ДТЕК.

"Для того аби забезпечити стабільність функціонування енергосистеми на вимогу НЕК Укренерго, ми і далі будемо вимушені частково обмежувати споживання електроенергії клієнтами до стабілізації ситуації. Для цього будуть складатися графіки почергового електропостачання", — йдеться у повідомленні.

Починаючи з 11 жовтня щодня на сайтах ДТЕК Київські електромережі та Київські регіональні електромережі оприлюднюватися графіки з адресами і часом відключення. Очікується, що тривалість відключень не перевищуватиме 4 годин.

Ознайомитися з графіками відключень у Києві та Київській області можна за посиланнями.

"Звертаємося до клієнтів з проханням не вмикати потужні електроприлади (пральні машини, бойлери, кондиціонери, електрочайники, тощо) під час вечірнього піку споживання з 17:00 до 22:00. В разі необхідності – вмикайте їх після 22:00, коли споживання значно знизиться", — наголошують у ДТЕК.

Що відомо

  • РФ запустила по Україні 83 ракети, 43 з них збили ЗСУ. Окрім ракетних атак росіяни завдали авіаційних ударів із застосуванням 17 БПЛА типу “Шахід” з території Білорусі та АР Крим. Пошкоджено 11 важливих інфраструктурних об’єктів у 8 регіонах і Києві. Частина областей знеструмлені, всі служби працюють на місцях і оперативно відновлюють інфраструктуру.
  • У Києві зранку починаючи з 8.15, під час повітряної тривоги у різних районах міста було чути вибухи. Зафіксовано 7 ударів по Києву. Унаслідок сьогоднішніх обстрілів у столиці 6 людей загинули, 50 постраждали.
  • В ОПУ повідомили, що російські ракети влучили в об’єкти критичної інфраструктури (переважно об’єкти енергопостачання) у 12 областях та м. Києві. Станом на 20:30 10 жовтня частково порушено електропостачання у 15 областях та у місті Київ.
  • Мер столиці Віталій Кличко повідомив, що у Києві та області внаслідок ракетних обстрілів з боку Росії об‘єктів критичної інфраструктури, проводитиметься аварійне відключення електропостачання.
  • Увечері 10 жовтня частині жителів Києва відключили світло.
  • У вечірні години 10 жовтня мешканці Києва та Київської області зменшили споживання електроенергії на 26,5%, ніж у звичайний осінній день.

Читайте також

Україна призупиняє експорт електроенергії задля стабілізації енергосистеми

Ракетні удари по столиці: як працює Київ після обстрілів

Залужний показав схему російських ударів по Україні

Вибір редакції

На початок