Подружжя кінологів з Одеси із тридцятирічним досвідом доєдналось до добровільних формувань цивільного захисту та готує своїх собак до роботи на місцях ракетних дарів та пожеж. Більше про те, які навички формують та як виховують псів дізнавався кореспондент Суспільного.
Одна з собак, яку у кінологічному центрі тренують для порятунку людей на місцях пожеж та ракетних ударів, бельгійська вівчарка Баггі. Вона у подружжя Віталія та Галини Черлак одна з найстарших собак — їй чотири роки. Минулий господар помер від онкології і рік тому її взяли кінологи, тож тепер вона готується допомагати людям.
"Вона спочатку потрапила в одні руки, тиждень там пожила, потім потрапила до нас, але вона одразу отримала роботу, тому швидко забула про якісь там негаразди, увімкнулась. Коли я беру якусь іншу собаку, вона заспокоїтись не може: вона істерики влаштовує – "чому ти мене не взяв, взяв когось іншого". Коли ми виходимо на поле, вона готова до всього, тільки давай попрацюємо, давай поспілкуємось", — розповів директор кінологічного центру Віталій Черлак.



Для роботи з ДСНС кінологи готують 12 собак. У цій справі подружжя має 30 років досвіду. Починалось усе зі служби Віталія у прикордонних військах.
"Ми побачили, що нам це подобається і в нас це виходить, ну і, звичайно, продовжили. Тобто, це хобі переросло в роботу. Ми думаємо, як собаки, ми бачимо, як собаки, ми їх відчуваємо, тобто інформації дуже багато і ти легко бачиш і відчуваєш, як правильно собаку виховати і які здібності вона має — це все із досвідом приходить", — поділилася з Суспільним тренерка-кінологиня Галина Черлак.




Головне завдання на тренуваннях — фізично підготувати та виховати кожну з собак. Серед азів – пошук людини. Наразі кінологи перебувають за контрактом у добровільному формуванні цивільного захисту. Зараз участі у пошукових роботах вони не беруть, проте до них готуються, зазначив Віталій Черлак:
"Якщо щось, не дай Боже, трапляється, якась надзвичайна подія, нас викликають, ми приїжджаємо з собаками, керівник рятувальних робіт дає нам завдання і ми її виконуємо. Першочергово, собака повинна бути керована. Собака має бути соціально-безпечною, вона не повинна звертати увагу на інших собак і займатися своєю справою. Якщо є команда "шукати" – значить, шукати".





Читайте також
- В Одесі родина забрала з притулку цуценя, яке перед загибеллю врятував військовий
- "Такий бойовий": одеські рятувальники готуватимуть подарованого після пожежі пса їздити на виклики. ФОТО. ВІДЕО
- Від любові до собак — до шлюбу: історія подружжя кінологів, яке служить в прикордонному загоні Одещини
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області