Ввечері 10 жовтня у Києві та області добровільно зменшили споживання електрики майже на третину

Ввечері 10 жовтня у Києві та області добровільно зменшили споживання електрики майже на третину

Ввечері 10 жовтня у Києві та області добровільно зменшили споживання електрики майже на третину
Фото: Getty Images

У вечірні години 10 жовтня мешканці Києва та Київської області зменшили споживання електроенергії на 26,5%, ніж у звичайний осінній день. Про це повідомили в "Укренерго". Йдеться про людей, у яких у пікові години навантаження світло було, але вони не використовували електроприклади у звичному режимі.

Загальна потужність електроприладів, які споживачі добровільно (понад величину примусового обмеження) не вмикали в цей період, дорівнює потужності більше 93 тисяч електрочайників або 46 тисяч пральних машин.

Це допомогло не перевантажувати працюючі електромережі та дозволило диспетчерському центру "Укренерго" збалансувати енергосистему в найкритичніший момент доби.

“Дякуємо, друзі, за допомогу та вашу потужну підтримку. Вона необхідна зараз фахівцям “Укренерго”, щоб зменшити навантаження на працюючі мережі і дати час для аварійно-відновлювальних робіт на об’єктах, які постраждали від масованого ракетного обстрілу ворога”, — йдеться у повідомленні.

Для цього потрібно зменшити споживання електроенергії у вечірні години з 17:00 до 23:00. Потужні електроприлади, такі як праски, пральні машини, бойлери, обігрівачі, кондиціонери та інше краще використовувати в інший час, наприклад, вночі, коли рівень споживання в енергосистемі найнижчий.

“Разом з цим, щоб зменшити навантаження в енергосистемі НЕК “Укренерго” наразі ввело графіки обмежень споживачів в Києві, Чернігові, Житомирі, Черкасах та областях”, — пояснили в “Укренерго”.

Це керовані обмеження, які триватимуть впродовж декількох днів. Вводить в дію графіки аварійних обмежень обленерго (ОСР) за командою диспетчерського центру НЕК “Укренерго”.

Читайте також: Зеленський закликав українців економити електрику

“Про те, чи застосовується графік аварійних обмежень в вашому регіоні, можна дізнатися в обленерго”, — додали в “Укренерго”.

Що відомо

  • РФ запустила по Україні 83 ракети, 43 з них збили ЗСУ. Окрім ракетних атак росіяни завдали авіаційних ударів із застосуванням 17 БПЛА типу “Шахід” з території Білорусі та АР Крим. Пошкоджено 11 важливих інфраструктурних об’єктів у 8 регіонах і Києві. Частина областей знеструмлені, всі служби працюють на місцях і оперативно відновлюють інфраструктуру.
  • У Києві зранку починаючи з 8.15, під час повітряної тривоги у різних районах міста було чути вибухи. Зафіксовано 7 ударів по Києву. Унаслідок сьогоднішніх обстрілів у столиці 6 людей загинули, 50 постраждали.
  • В ОПУ повідомили, що російські ракети влучили в об’єкти критичної інфраструктури (переважно об’єкти енергопостачання) у 12 областях та м. Києві. Станом на 20:30 10 жовтня частково порушено електропостачання у 15 областях та у місті Київ.
  • Мер столиці Віталій Кличко повідомив, що у Києві та області внаслідок ракетних обстрілів з боку Росії об‘єктів критичної інфраструктури, проводитиметься аварійне відключення електропостачання.
  • Увечері 10 жовтня частині жителів Києва відключили світло.

Читайте також

Російські ракетні обстріли України 10 жовтня. Що відомо

Київ потрапив під ракетний обстріл. Що відомо

Україна призупиняє експорт електроенергії задля стабілізації енергосистеми

Ракетні удари по столиці: як працює Київ після обстрілів

Залужний показав схему російських ударів по Україні

На початок