У Кіровоградській області посівного матеріалу озимої пшениці продали менше ніж 2021 року. Тоді її на посів купували господарства з Полтавської, Івано-Франківської та Хмельницької областей. За інформацією представника агрофірми з Кропивницького району Олександра Злобіна на початок жовтня, нині посівний матеріал дешевший, та купувати його не поспішають – купили у 20 разів менше. Суспільне дізнавалось чому.
"Стоїть 220 тонн, ніхто не бере"
Зі слів Олександра Злобіна, у зерносховищі зберігають 220 тонн посівного матеріалу озимої пшениці. Зерно розфасоване по мішках. Вага одного – тонна, кожен сертифікований у державному центрі експертизи сільгосппродукції: "Ніхто не бере. Того року 500 тонн розібрали.
Причини падіння продажів
До продажу підготували пшеницю врожаю 2022 року. 20 тонн купили господарства з Кіровоградщини. Минулого року тонну посівного матеріалу продавали за 8,5 тисяч гривень, нині не купують і за шість тисяч, сказав Олександр Злобін: "Багато людей не розуміє, що їм робити. Якщо соняшник стоїть незбираний, а зібрати немає можливості через дощі, то яка може бути ситуація? Для того, щоб посіяти пшеницю озиму, треба соняшник зібрати, підготувати землю. Можливо, чекають гарної погоди, а може й у війні причина – бояться щось вирішувати".
Серед факторів, які вплинули на зменшення попиту на посівний матеріал озимини – подорожчання вдвічі пального та добрив, пояснила керівниця обласного департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова: "Намагаючись посіяти озиму пшеницю, господарства намагаються зекономити. Тобто купують не супереліту й еліту в насіннєвих господарствах, а використовують власний посівний матеріал. Тому що попереду ще внесення добрив, польові роботи з відповідними витратами на паливно-мастильні матеріали. Тому попит і впав".
Про продовольчу безпеку області
Зі слів Валерії Фурманової, зібраного врожаю пшениці вистачить і для забезпечення хлібом жителів регіону, і для наступної посівної: "Для внутрішніх потреб області використовується всього 10%, максимум, зібраного врожаю. Якщо казати про продовольчу безпеку, жителі нашої області разом з переселенцями достатньо забезпечені".
На початок жовтня в Кіровоградській області засіяли 60% запланованих площ озимої пшениці.
Читайте також
- Аграрії Кіровоградщини посіяли вдвічі більше озимого ріпаку та менше пшениці.
- У громадах Кіровоградщини формують продовольчий резерв.
- Державна допомога на гектар землі та на корову: як її отримати жителям Кіровоградщини.
- На Кіровоградщині після збору нового врожаю подешевшала гречка. Чи єдина це причина.
- "Сади Перемоги" на Кіровоградщині: що роблять із зібраним врожаєм.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб