Біженцям з України, які перебувають в ЄС буде надано захист ще на один рік

Біженцям з України, які перебувають в ЄС буде надано захист ще на один рік

Біженцям з України, які перебувають в ЄС буде надано захист ще на один рік
Бельгія — 10 жовтня: Комісар ЄС із внутрішніх справ Ілва Йоханссон. Фото: Getty Images

Біженцям з України, які перебувають в ЄС буде надано захист ще на один рік. Відповідні правила будуть продовжені як мінімум до березня 2024 року.

Про це заявила комісар ЄС із внутрішніх справ Ілва Йоханссон у Брюсселі, 10 жовтня, повідомляє австрійське видання ОЕ24.

За її словами, ухвалені в ЄС рішення невдовзі після вторгнення РФ в Україну в лютому, діють протягом одного року, але можуть бути продовжені в цілому ще на два роки. Таким чином, біженцям з України не доведеться проходити тривалу процедуру надання притулку. Крім того, вони мають право на соціальну допомогу, освіту, житло і дозвіл на роботу. За словами Йоханссон, на цей час близько 4,2 мільйона українців перебувають під тимчасовим захистом в ЄС.

Окремо, Йоханссон повідомила, що українцям, які хотіли б зараз повернутися до України не потрібно відмовлятися від статусу тимчасового захисту в ЄС. Потрібно повідомити місцеву владу про своє повернення. Якщо їм знову доведеться їхати з України, вони зможуть повернутися у ЄС, сказала єврокомісар.

Що відомо

  • Станом на вересень, майже п'ять з восьми мільйонів українців, що виїхали до країн Європейського Союзу від початку повномасштабного вторгнення, уже встигли повернутись в Україну. Про це повідомила глава Єврокомісії Урсула Фон дер Ляєн.

Читайте також

17% біженців вже не планують повертатись в Україну з Польщі — дослідження

Щоб українці повертались з-за кордону, їм необхідно гарантувати безпеку в Україні — Зеленський

На початок