"Якщо бачать російський паспорт, далі не відпускають", — міський голова Мелітополя про особливості мобілізації на ТОТ

"Якщо бачать російський паспорт, далі не відпускають", — міський голова Мелітополя про особливості мобілізації на ТОТ

"Якщо бачать російський паспорт, далі не відпускають", — міський голова Мелітополя про особливості мобілізації на ТОТ
Російські окупанти в Мелітополі, Запорізька область, 1 травня 2022 року. Фото: Getty Images

Затримують на вулицях, тримають добу в комендатурі та виселяють людей з гуртожитків, щоб розмістити мобілізованих та військових — з такими особливостями триває процес мобілізації на тимчасово окупованій Мелітопольщині.

Про це 10 жовтня в етері національного телемарафону "Єдині новини" розповів міський голова Мелітополя Іван Федоров.

За його словами, мобілізація виглядає наступним чином:

"Вже понад тиждень наших мешканців можуть затримувати просто на вулицях, відвозити до комендатури або військкомату. Потім тримають від декількох годин до однієї доби, збирають дані й можуть призвати в будь-яку секунду".

Між тим Федоров нагадав, що вже не раз повторювали — колаборанти та зрадники потраплять до російської армії в першу чергу:

"Так і є. Коли зупиняють на блокпосту, то одразу вручають повістку. Якщо бачать російський паспорт, далі не відпускають. Одразу на блокпосту забирають та везуть до військкомату".

Наразі в самому Мелітополі виселяють мешканців з гуртожитку, щоб розмістити там мобілізованих і військових.

"Також просто ходять по квартирах, зламують їх, гаражі та сараї, нібито шукаючи диверсантів, хоча насправді просто грабують та все виносять", — розповів посадовець.

Окрім того, за інформацією Федорова, на території тимчасово окупованої Мелітопольщини збільшилась кількість військових. Наприклад, в селище Мирне заїхала велика кількість військових з Білорусі, які там перебувають наразі невідомо з якою метою.

Що відомо

  • Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії. У зверненні до росіян він зазначив, що лінія зіткнення в зоні "спеціальної військової операції" перевищує тисячу кілометрів, при цьому союзні сили протистоять "не тільки неонацистським формуванням, а фактично всій військовій машині колективного Заходу", що загрожує існуванню РФ.
  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО". Заклик не торкнеться студентів та військовослужбовців-строковиків, мобілізації підлягають лише громадяни, які пройшли військову службу та мають військово-облікову спеціальність. Мобілізація проводиться "насамперед для контролю над звільненими під час "спецоперації" територіями".
  • На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.

Читайте також: "Росіянам, що здадуться в полон, Україна гарантує життя" — Зеленський

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок