"Не провокуйте нас, ми з вами воювати не збираємося" — Міноборони Білорусі застерегло українців

"Не провокуйте нас, ми з вами воювати не збираємося" — Міноборони Білорусі застерегло українців

"Не провокуйте нас, ми з вами воювати не збираємося" — Міноборони Білорусі застерегло українців
Міністр оборони Білорусі Віктор Хрєнін. Фото: Getty Images

Міністр оборони Білорусі Віктор Хрєнін заявив, що Білорусь не збирається воювати з Україною, однак закликав українську владу "не провокувати" та "не робити неправильні кроки". Він заявив, що "якщо хоч один метр білоруської землі буде підданий агресії", то білоруси будуть "оборонятися".

Про це повідомляє пресслужба Міноборони Білорусі.

"Ми фіксуємо, що наші сусіди (українці) перейнялися сьогодні тим, що з боку Збройних Сил Республіки Білорусь можуть здійснюватися агресивні дії. У нас відповідь на це була і залишається одна: не провокуйте нас – ми з вами воювати не збираємося. Якщо і ви не хочете і не будете робити неправильні кроки значить, війни не буде", — сказав міністр.

Водночас він застеріг Україну від так званих зазіхань на білоруську землю.

"Наші плани — це плани оборони. На випадок, якщо нападати будуть на нас. Якщо хоч один метр білоруської землі буде підданий агресії. Тому ми ще раз застерігаємо від провокацій. Ви не хочете з нами війни — ми не хочемо її теж", — додав міністр.

Також він закликав громадян своєї країни не панікувати, тому що "ситуація сьогодні не настільки загострена".

10 жовтня не визнаний низкою країн білоруський президент Олександр Лукашенко і президент РФ Володимир Путін домовились про розгортання "спільного регіонального угруповання військ".

"У звʼязку з загострення на західних кордонах Союзної держави ми домовились про розгортання регіонального угруповання РФ і Республіки Білорусь. Це все по наших документах. Якщо рівень загрози досягає нинішнього рівня, як зараз, ми починаємо залучати угруповання союзної держави. Основа – армія, збройні сили Республіки Білорусь", – цитує Лукашенка державне білоруське видання BELTA.

Президент Росії Володимир Путін намагається змусити очільника Білорусі Олександра Лукашенка напряму вступити у війну проти України. Про це заявив представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький, 9 жовтня.

За даними військової розвідки України, нині біля українського кордону зосереджено 6 батальйонів Білорусі. Серед них — механізовані та десантні батальйони. Як зауважують у розвідці, при цьому Лукашенко готовий віддати Росії всі наявні ресурси, але за умови, щоб Збройні сили Білорусі безпосередньо не вступали у війну проти України.

Читайте також

Росія намагається втягнути Білорусь у війну проти України — ГУР

Майже 30 вагонів з боєприпасами. Білорусь постачає озброєння в Росію — Генштаб

Вибір редакції

На початок