Немає води та світла: як одеситам підготуватись до можливих відключень

Немає води та світла: як одеситам підготуватись до можливих відключень

Немає води та світла: як одеситам підготуватись до можливих відключень
Пляшки з водою. Ілюстративне зображення. Фото ілюстративне: depositphotos

У зв'язку із можливими перебоями в електро- та водопостачанні на території України через воєнні дії Росії, фахівці з Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України опублікували поради на випадок відсутності води та для збереження продуктів під час відключення світла.

Як підготуватися до відключення води

Людям радять запастись питною та технічною водою на 2-3 дні. Для того, щоб її не переплутати, слід зробити відповідні позначення на пляшках. Також можна використовувати питну воду з бюветів, колодязів, шахтних криниць. Воду з відкритих водойм можна використовувати тільки для технічних цілей.

Для пиття та приготування їжі воду потрібно кип’ятити не менше 10 хвилин від моменту закипання. Це ефективний метод знезаражування води.

Як зберегти їжу в холодильнику, коли вимкнули електроенергію

Рекомендована температура для зберігання продуктів у холодильнику починається з 4°С, у морозильній камері — 0°С або нижче. Оскільки охолоджені та заморожені продукти можуть стати небезпечними у разі вимкнення електроенергії, мешканцям радять заморозити контейнери з водою, в яких зберігати їжу. Альтернативним варіантом є сухий лід або блоковий лід.

Якщо світла немає, то дверцята холодильника та морозильної камери мають бути максимально закритими. Це дозволить зберегти продукти у належній якості до чотирьох годин у холодильнику, 48 годин у повній морозилці, 24 годин у напівпорожній морозилці. Якщо електроенергія відключена понад 4 години, рекомендують додати лід до продуктів у холодильник.

Якщо продукти втрачають якість, то їх слід викинути. У першу чергу це стосується продуктів, що швидко псуються: м’ясо, рибу, нарізані фрукти та овочі, яйця, молочні продукти та їх залишки.

Повторне замороження дозволено продуктам, які містять льодові кристали або мають температуру 4°С або нижче.

Читайте також

  • Ввечері в Одесі буде обмежений рух електротранспорту
  • В Одесі після п'ятигодинної тривоги з'явилися черги до заправок
  • Заклади освіти Одещини переводять на дистанційну форму навчання

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Вибір редакції

На початок