Як породіллям на Кіровоградщині отримати пакунки малюка чи компенсацію під час воєнного стану

Як породіллям на Кіровоградщині отримати пакунки малюка чи компенсацію під час воєнного стану

Як породіллям на Кіровоградщині отримати пакунки малюка чи компенсацію під час воєнного стану
Суспільне Кропивницький

З початку 2022 року в Кіровоградській області породіллям, після виписки з пологового, видали майже 850 пакунків малюка, в регіоні їх достатьно – розповіла начальниця відділу обласного департаменту соціального захисту Олена Михальченко. З її слів, замість пакунка можна отримати грошову компенсацію, механізм отримання якої на час дії в Україні воєнного стану змінився. Суспільне дізнавалось про зміни.

Видавати породіллям пакунки малюка в Укарїні почали 2018 року. 2020 року уряд вирішив, що породіллі мають отримувати 5000 гривень замість пакунка. Того ж року видачу пакунків відновили, розробивши механізм отримання компенсації замість пакунка.

Як розраховують потребу в пакунках

Кількість пакунків розраховують, беручи до уваги кількість використаних торік, пояснила Олена Михальченко. Замовляють їх в Національній соціальній сервісній службі: "2021 року видали 1334 пакунки, протягом 2022 року – 847. Наразі у нас їх достатньо в області. За потреби, замовимо".

Гроші замість пакунка

Щоб отримати гроші замість пакунка, один з батьків має подати до центру надання адміністративних послуг, міської чи сільської ради такі документи: заяву, копію свідоцтва про народження та довідку з пологового будинку про неотримання пакунку малюка. Якщо свідоцтва немає, то потрібно надати копію документа, що підтверджує факт народження дитини. Відкривати спеціальний рахунок, зі слів Олени Михальченко, не потрібно, гроші перерахують на будь-який рахунок у "Приватбанку".

Зміни

  • Начальниця відділу департаменту соцзахисту сказала, що на час дії в країні воєнного стану гроші можна витратити на будь-які товари: "За місцем фактичного проживання надають всі види державної допомоги, і компенсація також".
  • У разі відсутності батьків заяву можуть подати патронатні вихователі, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни новонародженої дитини.
  • Не застосовується вимога використати грошову компенсацію впродовж року. Їх можна витратити протягом воєнного стану плюс один місяць.

Пакунків у регіоні вистачає і для породіль-переселенок

За інформацією завідувачки кропивницького перинатального центру Тетяни Мітєвої, бебібоксів вистачає і для породіль з Кіровоградщини, і для жінок з інших регіонів, які народжують у Кропивницькому: "За час повномасштабного російського вторгнення кількість пологів зросла – за рахунок того, що були переселенці. Пакунки малюка пропонували усім. Таких було 361. Для тих, хто втратив усе і не мав жодної можливості підготуватись до народження дитини, вважаю, це величезна підтримка".

У батьків, зі слів завідувачки, є вибір – взяти пакунок чи грошову компенсацію, яка становить 6602 гривні.

Що містить пакунок

У коробці – набір найнеобхідніших речей для дітей протягом першого року життя, розповіла головна медсестра пологового будинку Світлана Федотова: "Одяг з довгими і короткими рукавами, рушник, ковдри, пелюшки, підгузки та інше".

Отриманих на тижні 65 бебібоксів, зі слів головної медсестри, вистачить до кінця жовтня: "Звітуємо щомісяця, щотижня, щоб було видно, скільки ми видаємо. Це потрібно для подальшого забезпечення".

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок