Вугілля, палети та дрова: як економлять на опаленні у громаді на Вінниччині

Вугілля, палети та дрова: як економлять на опаленні у громаді на Вінниччині

Вугілля, палети та дрова: як економлять на опаленні у громаді на Вінниччині
Фото: Суспільне Вінниця

Українців попередили, що опалювальний сезон 2022-2023 буде найскладнішим за останні 30 років, оскільки росіяни обстрілюють енергетичну інфраструктуру. Як на Вінниччині готуються до опалювального сезону, чим планують обігрівати оселі та обʼєкти соціальної сфери у разі відсутності комунікацій у марафоні Суспільного.

На 90 відсотків готові до початку опалювального сезону в Калинівській громаді. Про це Суспільному розповів очільник Василь Поліщук. Йдеться про обʼєкти соціальної сфери, яких там близько сотні. Вони забезпечуються опаленням за рахунок місцевого бюджету.

За підрахунками для забезпечення паливом необхідно близько 10 мільйонів гривень. Наразі виділили 4. Щоб зекономити, використовують всі можливі джерела.

У музичній школі Калинівської громаді котельня працює на палетах. Такий вид палива зручний у користуванні і не потребує багато місця для зберігання. Загальна площа будівлі понад 800 квадратних метрів.

"Нема проблем. Замовили 10 тонн. І на сьогодні 40 тонн уже заготовили. Ми готові зустріти зиму", — говорить директор Петро Баланчук.

У Калинівській районній лікарні триває заготівля дров.

"З території берези сухі різали, забираємо. Вони були аварійними, могли упасти комусь на голову", — говорить різноробочий Леонід Левчук.

орелп
Фото: Суспільне Вінниця

За словами головного лікаря закладу Владислава Головащенко, лікарня використовує також вугілля. А, коли температура повітря падає нижче -15, ще й газ.

"На опалювальний сезон необхідно 700-750 кубометрів дров. 250 тонн вугілля. Заготовили 600 дров, 200 тонн вугілля. Нам цього вистачить до лютого березня", — каже Владислав Головащенко.

Також у лікарні готові до зникнення електроенергії.

"Не буде світла, є дизельні генератори на 100 кіловат. Є бензинові на 6 кіловат. І в пологовому і в приймальному відділеннях є ще блоки безперебійного живлення, які зможуть забезпечити 6 годин роботи, щоб закінчити операцію, прийняти пологи", — говорить Владислав Головащенко.

орелп
Фото: Суспільне Вінниця

В одній зі шкіл громади офлайн заняття відвідують понад 85 відсотків дітей. Понад 20 років там працює кочегаром Зоя Нестерук. Каже, що дров, які тут заготовили, вистачить до весни.

"Дрова хороші: акація, дуб. Вони добре дають тепло, — каже Зоя Нестерук.

орелп
Фото: Суспільне Вінниця

У шкільній котельні кілька котлів на різні види опалення. Обігріти потрібно не одну тисячу квадратних метрів, каже директорка закладу Оксана Смук.

"Ми працюємо на газу і на дровах. Площа школи велика. Розпалюємо газом, а упродовж дня підтримуємо дровами. Дров потрібно до 300 кубів", — говорить Оксана Смук.

Наразі в Калинівській громаді, за словами очільника до опалювального сезону готові на 90 відсотків. Заготівля триває.

Читайте також

  • Вінницький обласний клінічний госпіталь для ветеранів війни передали у власність держави
  • Вінницьку клінічну багатопрофільну лікарню реорганізують

Вибір редакції

На початок