Відключення електропостачання у Черкасах та області. Що відомо

Відключення електропостачання у Черкасах та області. Що відомо

На Черкащині 10 жовтня, через дефіцит генерованої потужності, що виник в енергосистемі України, застосовують аварійні відключення електромережі. Соціально важливі об’єкти області відключати від електроживлення не будуть. Місто Черкаси та районні центри області залишатимуться зі світлом, повідомили в пресслужбі "Черкасиобленерго".

Однак, за словами міського голови Черкаси Анатолія Бондаренка, обласний центр долучиться до економного споживання електроенергії:

"У Черкасах буде частково обмежено тролейбусний рух: кількість рейсів буде обмежена. Вуличне освітлення буде працювати в аварійному режимі та максимально будуть вимкнені сітілайти та підсвічення будівель".

Потреба економії електрики виникла у зв’язку з агресією Росії та великою кількістю ракетних обстрілів по об’єктах інфраструктури електроенергетики.

"В об’єднаній енергосистемі України виник дефіцит генерованої потужності. З метою балансування роботи енергосистеми України, відповідно до розпорядження НЕК «Укренерго» в Черкаській області застосовано графіки аварійних відключень", —пояснили в "Черкасиобленерго".

За словами керівника Черкаської ОВА Ігоря Табурця, аварійні служби зараз ліквідують наслідки сьогоднішнього ракетного терору Росії по всій країні. Задля балансування роботи в Черкаській області, зокрема, застосовано графіки аварійних відключень.

"Про завершення аварійних відключень буде сповіщено додатково. Соціально значущі об’єкти області від електроживлення не відключатимуть. Обласний і районні центри також будуть зі світлом", — пояснив Табурець.

Керівник ОВА закликав усіх жителів мінімізувати споживання електроенергії з 17.00 до 22.00, щоб допомогти пройти критичні навантаження наших електромереж.

В одному з районів Черкащини людей попередили про відключення світла

Про планові відключення електроенергії попередили в Золотоніській громаді, на Городищині, на Шполянщині, у Смілі, на Канівщині.

Городищенська філія "Черкасиобленерго" попередила про відключення електрики на 11 жовтня м. Городище (Чубівка) та с. Валява з 08.30 до 16.00 години.

За словами міського голови Сміли Сергія Ананка, під час відключень електропостачання в Смілі також буде відсутнє водопостачання та не працюватимуть ліфти.

"Шановні сміляни, у зв'язку з порушеннями в роботі системи енергопостачання України, здійснюються аварійні відключення і в Смілі також. В цей час буде відсутнє водопостачання та не будуть працювати ліфти".

Що відомо

  • Зранку 10 жовтня Росія завдала ракетних ударів по різних містах України. Під обстріл потрапили Київ, Львів, Запоріжжя, Харків, Вінниця, Тернопіль, Дніпро, Миколаїв. Від самого ранку майже на всій території країни оголошена повітряна тривога.
  • На Черкащині у зв'язку з цим можливі перебої в енергозабезпеченні. Про це повідомив начальник обласної військової адміністрації Ігор Табурець.
  • Черкаський провайдер McLaut повідомив про те, що через ракетні удари по всій Україні та перебої зі світлом 10 жовтня в області можливе тимчасове переривання доступу до мережі Інтернет.
  • У Черкасах школярі переходять на дистанційне навчання. "Дистанційка" триватиме із 10 до 15 жовтня. Про це у коментарі Суспільному повідомила заступниця міського голови Анастасія Чубіна.
  • Щодо роботи садочків міста — ті з них, які розташовані біля об’єктів критичної інфраструктури — не працюватимуть до кінця тижня. Всі інші ДНЗ — працюватимуть як і раніше з урахуванням спроможностей укриттів. Проте по можливості просимо батьків залишати дітей вдома", — зазначила Чубіна.
  • Також у Черкасах наразі відомо про перехід на "дистанційку" студентів Державного технологічного університету. Суспільному батьки студентів розповіли, що вони навчатимуться дистанційно до 15 жовтня. Дистанційно до кінця тижня навчатимуть і студентів ЧНУ імені Богдана Хмельницького.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок