Консультуватимуть щомісяця: у Черкасах лікарі з Америки допомагають з обстеженням переселенців

Консультуватимуть щомісяця: у Черкасах лікарі з Америки допомагають з обстеженням переселенців

Консультуватимуть щомісяця: у Черкасах лікарі з Америки допомагають з обстеженням переселенців
Суспільне Черкаси

У Черкасах іноземні лікарі-добровольці обстежили понад сотню переселенців. Тим, хто постраждав від війни, надали безоплатні консультації. Пацієнтів приймали протягом двох днів у стінах безпечного простору, облаштованого волонтерами благодійної організації "100% життя Черкаси".

Володимир з Бахмута пройшов діагностику, і в нього виявили декілька захворювань та симптомів: обструктивний бронхіт, високий тиск та аритмію. Чоловік пояснив, що виїжджати на безпечну територію, аби пролікуватися, він не поспішав: спочатку відправив у Черкаси дітей.

"Я їм віддав машину, а ми там ще воювали. У мене було господарство, треба було його кудись діти", — пояснив переселенець.

лікарі - іноземці
Житель Бахмута Володимир під час прийому. Суспільне Черкаси

За словами чоловіка, вдома лікуватись допомагали українські військовослужбовці:

"У мене солдати стояли. Поспілкувався з одним, йому родичі із Заходу України вислали сироп на ялинкових шишках, молоденьких. Став пити, легені ставали чистішими".

Лікар Стюарт з Америки обстежив пана Володимира. Разом із трьома колегами іноземний медик займається діагностуванням переселенців, які нині живуть у Черкасах. Порозумітися допомагають перекладачі, які сидять біля кожного медика-волонтера.

Тетяна приїхала в Черкаси з Краматорська у квітні, пройшла обстеження в місцевій лікарні, а з результатами прийшла на прийом до іноземних медиків.

"На УЗД виявили проблеми із щитоподібною залозою, кісту нирки та поліп у жовчному", — розповіла жінка.

лікарі - іноземці
Роберт Винокур приймає пацієнтку. Суспільне Черкаси

Пані Тетяну обстежив лікар невідкладних станів Роберт Винокур. Він працює в одній з найбільших лікарень Каліфорнії. Протягом року там допомагають 90 тисячам пацієнтів. Чоловік взяв відпустку, аби обстежити українців.

"На мою думку, ситуація в Україні жахлива. Вона погана для всього світу. Йдеться про звільнення довоєнних територій світу, а Україна — на вершині цієї піраміди протистояння, тому так важливо для нас підтримати Україну, оскільки підтримки потребують не просто українці, а вільні люди", — прокоментував Роберт Винокур.

Джині Грегорі до візиту в Україну побувала з волонтерською місією в Індії. За її словами, там зверталися по допомогу пацієнти переважно із загальними захворюваннями. Українці ж найбільше скаржаться на наслідки пережитого стресу.

"Безумовно, люди, які пережили стрес, мають наслідки для всього організму, включно з головним мозком, підвищеним кров'яним тиском, гормонами. Стресує все тіло", — пояснила Джині Грегорі.

лікарі-іноземці Черкаси
Джині Грегорі обстежує пацієнтку. Суспільне Черкаси

Отримати консультацію американських лікарів могли не тільки внутрішньопереміщені люди, розповіла комунікаційна менеджерка організації "100% ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ" Наталія Бойко.

"Ми запрошували не лише переселенців, а всіх людей, які опинилися в кризі через війну. Це різні групи населення, це і ВПО, і люди з хронічними захворюваннями, літні люди, люди з дітьми, люди, які опинилися на межі бідності через війну", — пояснила менеджерка.

Далі лікарі рушать Україною, аби допомогти якомога більшій кількості постраждалих, розповів волонтер Сергій Дзиба.

"Ми зараз їдемо на північну частину України, північну частину Києва, під білоруський кордон, потім — далі на південь і на схід".

За станом тих, кого оглянули в Черкасах, будуть стежити й надалі, пояснив Сергій Дзиба. Такі консультації заплановані щомісяця.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок