"Померли в ямі". У поліції розказали про скріплених кайданами, яких знайшли після деокупації Борівської громади

"Померли в ямі". У поліції розказали про скріплених кайданами, яких знайшли після деокупації Борівської громади

"Померли в ямі". У поліції розказали про скріплених кайданами, яких знайшли після деокупації Борівської громади
Ім'я, видряпане в ямі, де окупанти утримували людей. 8 жовтня 2022 року. Фото: VistiNews

Поліція під час огляду ями, в якій російські військові утримували людей під час окупації Борівської громади Харківської області, виявили ініціали, надряпані на стінах ями, а також сміття з-під російських сухпайків.

Люди, яких кидали до ями, не могли вибратися з неї самостійно, бо вона була глибокою, розказав начальник сектору криміналістичного забезпечення слідчого управління поліції Волинської області Леонід Пустовіт.

Про яму, в якій слідчі знайшли два тіла, скріплених кайданами, поліції розповіли місцеві жителі, сказав Пустовіт.

"Місцеві підказали, що в цьому місці можуть бути люди закатовані, бо тут були військові РФ, говорили, що вони забирали місцевих, зокрема колишніх бійців АТО, допитували, когось відпускали, когось не відпускали. Людей зараз опитують, хто що чув, хто й що знає, багато людей забрали, які служили в АТО, де вони, ніхто не знає", — розказав криміналіст.

Стать загиблих, яких знайшли в ямі, встановлюватимуть експерти: "Їх вигляд був жахливий. Між собою вони були скріплені наручниками. Тіла не можна просто взяти й впізнати, бо вони понівечені. Вони пролежали тривалий час".

В ямі лежать російські сухпайки, їх кидали, щоб люди щось їли. Люди самі не могли вилізти

"В ямі загиблий видряпав своє ім'я, щоб його змогли упізнати. Тіла підняли з ями, будуть проводитися експертизи та встановлюватися причини смерті, але те, що їх мучили, сумніві не викликає. Вони померли в ямі, слідство встановить від чого", — сказав Леонід Пустовіт.

Що відомо

  • На базі відпочинку у селі Новоплатонівка Борівської громади слідчі виявили тіла двох людей з вогнепальними пораненнями, повідомили у Харківській обласній прокуратурі. Тіла загиблих були скріплені одне з одним кайданами. У поліції кажуть, що загиблим було до 35 років, вони вдягнуті у цивільний одяг. Під час окупації на базі відпочинку стояв російський спецпідрозділ.

Читайте також

"Не мали якоїсь мети". Що про катівні окупантів на Харківщині з'ясувала поліція

На початок