Кадиров і Пригожин спробують досягти незначних успіхів на Донеччині — ISW

Кадиров і Пригожин спробують досягти незначних успіхів на Донеччині — ISW

Кадиров і Пригожин спробують досягти незначних успіхів на Донеччині — ISW
Голова Чеченської Республіки РФ Рамзан Кадиров, фото: AP

Глава Чечні Рамзан Кадиров і власник приватної військової компанії "Вагнера" Євген Пригожин, ймовірно, спробують досягти незначних наземних успіхів у Донецькій області, щоб зберегти свою популярність і репутацію в націоналістичному російському інформаційному просторі. Про це йдеться в аналітичному звіті американского Інституту вивчення війни (ISW).

З 6 по 7 жовтня російські війська поступово просувалися навколо Бахмута та Авдіївки, ймовірно, за підтримки військових “Вагнера” та Кадирова в цьому районі.

Повідомлялося, що Пригожин міг направити тисячу своїх військових для зміцнення позицій у Лисичанську, щоб забезпечити російські лінії фронту після провалу лінії фронту в Лимані.

Так званий ватажок самопроголошеної “ДНР” Денис Пушилін навіть присвоїв Кадирову звання “героя “ДНР”.

“Твердження про те, що Кадиров і Пригожин наживаються та готуються врятувати ситуацію, збігаються із зусиллями Кремля покращити репутацію командувача ЦВО генерал-полковника Олександра Лапіна, якого вони обидва атакували раніше”, — йдеться в аналітичному звіті.

Блогери навіть повідомляли про зустріч з Лапіним, який нині нібито командує на лінії фронту Сватове-Кремінна в Луганській області.

Інші ключові висновки ISW:

 • Західні та російські повідомлення про розбіжності всередині Кремля набирають обертів у російському інформаційному просторі, підриваючи видимість стабільності режиму президента Росії Володимира Путіна.
 • Президент Росії Володимир Путін, можливо, чекав, щоб оголосити про те, що він змінив командувача Східним військовим округом (СВО) Олександра Чайко, поки йому не знадобилося використовувати Чайка як цапа відбувайла за невдачі російської армії в Харківській області та Лимані Донецької області.
 • Ймовірно, українські війська продовжували контрнаступальні дії на трасі Кремінна-Сватове на заході Луганської області.
 • Російські війська продовжували займати оборонні позиції на півночі Херсонської області, а українські та російські джерела повідомляли про бої на північ і північний захід від Херсона, що тривають.
 • Російські війська продовжили наземні обстріли Донецької області.
 • Анекдотичні повідомлення про погані умови для мобілізованого персоналу в російському інформаційному просторі продовжують підживлювати правдивий наратив про некомпетентність Кремля та російського Міністерства оборони (МО).
 • 7 жовтня російські чиновники запропонували основні поступки для мобілізованих чоловіків та їхніх сімей. Але продовжують покладатися на місцеві органи влади та інші нефедеральні інституції щодо надання підтримки, зокрема харчування та навчання, новомобілізованим чоловікам.
 • Російська окупаційна влада в Донецькій області продовжує примусову мобілізацію мирного українського населення, спростовуючи заяви Росії про те, що жителі “новоприєднаних територій” не будуть мобілізовані.
 • Українські чиновники у щойно звільненій Харківській області продовжують виявляти російські камери тортур та інші порушення прав людини.
 • Російські окупаційні чиновники, ймовірно, не змогли вчасно відремонтувати необхідну цивільну інфраструктуру в окупованих і незаконно анексованих частинах України.
Кадиров і Пригожин спробують досягти незначних успіхів на Донеччині — ISW
Фото: з сайту ISW

Що відомо

 • Російське військо намагається утримати тимчасово захоплені території, зірвати активні дії Сил оборони на окремих напрямках, разом з тим наступає на Бахмутському та Авдіївському напрямках. Про це інформує Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні 8 жовтня. Підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів у районах населених пунктів Виїмка, Бахмутське, Красна Гора, Бахмут, Майорськ, Озерянівка, Зайцеве, Одрадівка, Андріївка, Первомайське, Красногорівка, Веселе, Кам’янка, Побєда, Невельське, Новомихайлівка та Тернові Поди.

Читайте також

Гроші від МВФ, деокупація близько сотні населених пунктів. 227-й день війни. Онлайн

На початок