У Рівному – непорозуміння між ОСББ та орендарями через реконструкцію

У Рівному – непорозуміння між ОСББ та орендарями через реконструкцію

У Рівному – непорозуміння між ОСББ та орендарями через реконструкцію

У Рівному на Соборній, 15 орендар зробив реконструкцію будинку та замість вікна встановив двері. В ОСББ вважають це неправомірним і кажуть, що роботи повинні були погодити з мешканцями. Орендар в свою чергу стверджує, що все робив законно.

За словами члена правління ОСББ Ігоря Вільчинського, підприємці буцімто неправомірно отримали дозвіл на облаштування входу до приміщення, яке орендують.

У рівненському будинку – конфлікт між ОСББ та орендарями через реконструкцію

Цей вхід з вулиці Соборна з'явився цього тижня. Раніше на місці дверей було вікно. Житель цього будинку, член правління ОСББ "Соборна 15" Ігор Вільчинський розповів, що у членів ОСББ є побоювання, що при реконструкції порушили зовнішню стіну. До того ж твердить, що роботи не погодили з мешканцями будинку. Додає:

Чому воно має бути погоджено, по-перше, це є втручання у несучу конструкцію будинку, вони там зносили стіну. По-друге, там опалювальні прилади, там двері і люди не можуть переходити через батарею.

Приміщення належить "Рівнефармації", яка здала його в оренду підприємцю Валерію Настіну. Він разом з юристом Богданом Кравчуком прийшов на зустріч з членами ОСББ, аби почути їхні нарікання.

Ось уривок діалогу сторін:

– (представник ОСББ) Згідно ДБН, ви мали б провести технічне обстеження приміщення і надати мешканцям будинку цей висновок, що ваша реконструкція не призведе до руйнації фасаду.

– (юрист орендаря) Дивіться, експертиза ДБН у тому разі, якщо чіпаються силові елементи будівлі. Поперечка як стояла, так і стоїть, ширина незмінна, силова конструкція збережена. Це все одно що поставити якесь більше вікно панорамне. Це що, треба погодження з ОСББ, щоб поставити більше вікно?

Член правління ОСББ "Соборна 15" Ігор Вільчинський:

В чомусь людина права, заміна вікна – для цього не потрібні розрахунки. Але що вони роблять усередині – невідомо. Вже три дні працюють перфоратори.

Орендар Валерій Настін каже, що необхідні дозволи на проведення реконструкції у нього є. Він робив їх за дорученням власника приміщення. Каже таке:

Наші будівельні роботи виконувалися згідно чинного законодавства, на які у нас є підтверджуючі документи: це дозвіл з ДАБІ, є погоджувальний документ – паспорт зовнішнього упорядження, у мене є копія, можу показати. Всередині нічого не змінюється, все як було, так і залишається.

– А яка була потреба у цих дверях? (запитує журналіст)

Ми орендуємо частково приміщення, це буде торгове приміщення і нам необхідно організувати окремий вихід.

Наразі члени ОСББ чекають відповіді на своє звернення до міської влади і контролюючих органів з приводу правомірності реконструкції. За словами Ігоря Вільчинського, будуть наполягати на проведені будівельної експертизи.

Начальник управління Державного архітектурно-будівельного контролю Рівного Микола Дядюсь прокоментував ситуацію так:

Даний об'єкт, оскільки це є частина приміщення, це не цілий будинок, відноситься до класу наслідків СС1, тобто, незначні наслідки. Експертиза у даному випадку не вимагається законодавством. Але, все одно розробляється робочий проект, ясно, що у ньому проводяться відповідні розрахунки для того, щоб ці роботи не зашкодили будинку в цілому. У процесі судового розгляду може бути призначена судово-будівельна експертиза і вона визначить і дасть відповідь на ті запитання, які їй будуть поставлені.

Автор: Руслан Савуляк

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди