Зайняті майже усі ліжкомісця: як працює відділення паліативної допомоги у Луцьку

Зайняті майже усі ліжкомісця: як працює відділення паліативної допомоги у Луцьку

Зайняті майже усі ліжкомісця: як працює відділення паліативної допомоги у Луцьку
Фото: Суспільне Луцьк

У відділенні паліативної допомоги Волинської обласної клінічної лікарні – тридцять ліжкомісць. Зараз вони майже заповнені, – розказав Суспільному медичний директор з лікувальної роботи Микола Юрко.

У зв’язку з повномасштабною війною розгорнули ще п’ять ліжок у відділенні.

Зі слів лікаря, в першу чергу у паліативному відділенні перебувають онкопацієнти, пацієнти з болем, гострим, хронічним, пацієнти із судинними захворюваннями, хворобою Альцгеймера.

"Людей, які потребують паліативної допомоги, їх стає, на жаль, усе більше. У зв’язку із військовими подіями у нашій країні це стає дуже актуально", – каже Микола Юрко.

Як працює відділення паліативної допомоги Під час дії воєнного стану
Медичний директор з лікувальної роботи Волинської обласної клінічної лікарні Микола Юрко. Фото: Суспільне Луцьк

Хворі у відділення потрапляють лише за плановою госпіталізацією із направленням лікаря. Проте паліативна допомога охоплює також і мобільну допомогу, амбулаторну, коли виїздять фахівці та виїздить лікар на виклик пацієнта, – говорить Микола Юрко.

З його слів, цьогоріч понад сотня людей були поставлені на облік мобільної бригади, половина пройшла стаціонарну паліативну допомогу.

Як працює відділення паліативної допомоги Під час дії воєнного стану
Хворі у відділення потрапляють лише за плановою госпіталізацією із направленням лікаря. Фото: Суспільне Луцьк

У паліативному відділенні обласної клінічної лікарні працює десять палатних медичних сестер і десять молодших сестер-санітарок.

"У нас пацієнти усі майже лежачі, важкі, потрібен догляд професійний, потрібна чуйність", – говорить старша медична сестра відділення Наталія Шляхта.

Як працює відділення паліативної допомоги Під час дії воєнного стану
Старша медична сестра паліативного відділення Наталія Шляхта. Фото: Суспільне Луцьк

Паліативний – це вид медичної допомоги, що направлений на покращення якості життя пацієнтів, у яких хронічні захворювання і гострі стани.

Нині на лікуванні перебуває 64-річний лучанин Ігор Ковєшніков. У чоловіка паралізована ліва сторона. Каже: без сторонньої допомоги йому важко.

Микола Юрко каже: на весь період лікування, що становить орієнтовно три тижні, Національна служба здоров’я виділяє 19 тисяч гривень на одного пацієнта відділення паліативної допомоги. Від початку повномасштабної війни, – говорить лікар, –допомагали й вимушено переселеним українцям.

Що відомо

  • У березні на базі одного з місцевих медзакладів Луцька запрацювало паліативне відділення, де цілодобово надають меддопомогу й догляд одиноким лучанам.
  • Про намір створити у Луцьку відділення паліативної допомоги для людей, які не можуть себе обслуговувати й за ким зараз нікому доглянути, стало відомо 4 березня.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок