Романи, повісті, поезія. Письменник Анатолій Марущак пише для дітей і дорослих

Романи, повісті, поезія. Письменник Анатолій Марущак пише для дітей і дорослих

Романи, повісті, поезія. Письменник Анатолій Марущак пише для дітей і дорослих Суспільне Херсон

23 квітня відзначають міжнародний день книги та авторського права. Про книги та літературну майстерність кореспонденти Суспільного говорили з письменником і журналістом Анатолієм Марущаком.

"Про те, що пов’яжу життя з книгами, зрозумів ще в дитинстві", - говорить Анатолій Марущак:

"Раніше не так багато було іграшок, і сама вже книга – це було щось дуже привабливе. А мама мені багато читала, потім я сам читав. І вже у другому класі почав складати якісь віршики. А з 5 класу серйозно зайнявся поезією. Тому з математикою було на четвірочку, я зрозумів, що я гуманітарій, я обов’язково повинен бути ближче до книги, до письма, так воно і сталося".

Анатолій Марущак пише книги у різних жанрах – останнім часом почав писати для дітей, - говорить письменник:

"Зараз в основному пишу вірші для дітей. Днями несподівано на мою пошту зайшло видавництво київське і запропонувало низку віршів для нового підручника позакласного читання. Я вважаю, що це дуже приємно і рейтингово, і з задоволенням візьму участь в складанні цього підручника. На сьогоднішній день (23 квітня - ред.) написав 16 книжок. Це і романи, і повісті, і збірки поезій, і для дітей, і для дорослих. Ну п’єси я не рахую, п’єси йдуть на сцені. Одна п’єса така ви знаєте – "Херсонські манси", сподіваюся антракт закінчиться. І наш театр знову буде разом зі своїм глядачем".

У своїх творах, говорить письменник, змальовував сучасність, іноді траплялось писати характери з реальних людей, а своєю музою називає дружину:

"Без реальних прототипів нікуди, передусім з себе починаєш. Так виходить, це в літературі закономірно, що письменник часто пише основних героїв з себе, принаймні на першому етапі. Потім цікаво, і мені також, було написати таких людей, яких я просто трохи знаю. Домислити, робити якийсь збірний образ. Так в принципі і народжується. Але найголовніше - за будь-яких складових, повинно бути цікаво і повинен бути характер".

Зустрічі з читачами у бібліотеках Херсона відкладені через карантин. Письменник говорить, що доля міських бібліотек його хвилює:

"Одна розумна людина сказала, що не може бути в місті багато бібліотек і багато музеїв, тому що це духовне. І наші представники влади повинні про це думати. І ви знаєте зараз, коли Німеччина трохи пом’якшує карантин – що вона відкрила? Книгарні. Розумні люди розуміють, що без цього нікуди. Розумні мудрі древні греки говорили, що людина повинна в першу чергу навчитися читати і плавати. Тобто розвиватися духовно і фізично. У гармонії, тільки так буде новий українець і нова Україна".

Олена Протопопова, Володимир Чепинога.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди