Україна завоювала три медалі на юніорському Євро-2022 з боксу, який бойкотувала більшість команди: медальний залік

Україна завоювала три медалі на юніорському Євро-2022 з боксу, який бойкотувала більшість команди: медальний залік

Україна завоювала три медалі на юніорському Євро-2022 з боксу, який бойкотувала більшість команди: медальний залік
Ukrainian Boxing Federation

Президент Федерації боксу України засудив участь спортсменок та погрожує звільненням їхньому тренеру.

Збірна України завершила виступи на юніорському чемпіонаті Європи-2022 з боксу, що проходив у італійському Монтезільвано. Команда виступала неповним складом через протест від більшої частини збірної.

Федерація боксу України, яку очолює Кирило Шевченко, оголосила про бойкот Євро. В українській збірній поскаржилися, що організатори позбавляють команду права використовувати державну символіку та натомість змушують виступати під нейтральним статусом через тимчасове усунення ФБУ. У відповідь на це збірна влаштувала протест і покинула змагання.

Однак в Італії залишилися п'ятеро українських боксерок: Дар'я Махрова, Таїсія Покусай, Анастасія Таран, Вікторія Щербина та Тетяна Виноградова.

Спортсменкам усе ж дозволили використовувати національну символіку. Таке рішення ухвалила Міжнародна федерація боксу (IBA). Пізніше в IBA оголосили, що надалі українські боксери так само зможуть виступати під своїм прапором, але при цьому представлятимуть не Україну, а "Українську збірну IBA".

Читайте також: Міжнародна федерація боксу скасувала санкції проти Росії та Білорусі. Їхні спортсмени знову братимуть участь у змаганнях

Як виступили українки

Серед тих спортсменок, які залишилися на турнірі, трьом вдалося здобути медалі. Завдяки цьому Україна завершила чемпіонат на 11-му місці в медальному заліку, яке розділила з Хорватією.

Єдине "золото" Україні принесла 15-річна Анастасія Таран – у категорії до 75 кг. Боксерка перемогла у фіналі ірландку Мері МакДонах роздільним рішенням суддів (4:1).

Ще дві медалі завоювали Таїсія Покусай та Вікторія Щербина: обидві вибороли бронзові нагороди.

Після перемоги над румункою Стефанією Тандереску Покусай поступилася у півфіналі в категорії до 46 кг грекині Анні-Марії Тріфулі. Але завдяки виходу до 1/2-ї українка все одно гарантувала собі "бронзу".

У такій самій ситуації опинилася Щербина. У категорії понад 80 кг спортсменка зупинилася за крок до фіналу, поступившись у близькому поєдинку з німкенею Вікторією Елені Гат із рахунком 2:3.

Усі медалі України на юніорському Євро-2022 з боксу

 • "Золото": Анастасія Таран (до 75 кг)
 • "Бронза": Таїсія Покусай (до 46 кг), Вікторія Щербина (понад 80 кг)
Читайте також: Частина збірної України з боксу залишилася на юніорському Євро попри бойкот: як це пояснюють

Медальний залік ЮЧЄ-2022 з боксу

 • 1. Англія – 4 "золота" + 3 "срібла" + 4 "бронзи" (11 загалом)
 • 2. Греція – 3+1+2 (6)
 • 3. Ірландія – 2+4+4 (10)
 • 4. Польща – 2+3+3 (8)
 • 5. Азербайджан – 2+2+1 (5)
 • 6. Італія – 2+1+8 (11)
 • 7. Вірменія – 2+1+2 (5)
 • 8. Грузія – 2+0+2 (4)
 • 9. Туреччина – 1+3+6 (10)
 • 10. Румунія – 1+0+4 (5)
 • 11. Хорватія – 1+0+2 (3)
 • 11. Україна – 1+0+2 (3)

Як на участь українок відреагував Шевченко

Президент Федерації боксу Кирило Шевченко засудив рішення низки спортсменок залишитися на чемпіонаті попри бойкот, який влаштувала решта збірної. У цьому Шевченко звинуватив тренера боксерок Сергія Батракова.

"Тренер збірної Днiпропетровської області Сергій Батраков, який залишився на чемпіонаті Європи разом з кількома дівчатами, наплював на команду, на нашу країну, на рішення Міністерства молоді та спорту України та рішення ФБУ, – заявив очільник федерації. – Своїми діями він довів, що не солідарний із командою, а заради особистих інтересів готовий грати на руку [Володимиру] ПродивусуЯкого визнають президентом ФБУ в IBA. та його кремлівським кураторамШевченко критикує Продивуса за зв'язки з президентом IBA, росіянином Умаром Крємльовим., завдаючи шкоди іміджу нашої країни".

Шевченко додав, що в ФБУ "обов'язково розберуться в цій ситуації" та докладуть зусиль, аби усунути Батракова від тренерської діяльності.

Що відбулося в боксі навколо допуску України, Росії та Білорусі

На початок