Компенсація на комунальні послуги за поселення ВПО: скільки виплатили на Полтавщині

Компенсація на комунальні послуги за поселення ВПО: скільки виплатили на Полтавщині

Компенсація на комунальні послуги за поселення ВПО: скільки виплатили на Полтавщині
Фото: УНІАН

Жителям Полтавщини, які прихистили у себе переселенців, уже відшкодували витрати на комунальні послуги за п’ять місяців. Про це Суспільному розповів речник начальника обласної військової адміністрації Максим Ковальов.

Відшкодування – це компенсація за витрати на комунальні послуги. За одну поселену внутрішньо переміщену особу виплачують по 450 гривень.

На Полтавщині вже відшкодували 18,2 мільйони гривень із 19,5, які отримали із державного бюджету. Це за період від березня до липня, говорить Максим Ковальов.

"Очікується прийняття урядом розпорядження про компенсацію за серпень. Компенсація за вересень і наступні місяці відбуватиметься за кошти міжнародних організацій".

На період опалювального сезону, від жовтня 2022-го до березня наступного року, розмір відшкодування збільшили у два рази – до 900 гривень. Виплачувати ці гроші планують за рахунок міжнародних організацій, каже речник.

Усього на Полтавщині у березні надійшло понад 500 заяв на відшкодування, у квітні – близько восьми тисяч, а від травня до серпня – близько дев’яти тисяч.

Що відомо:

  • Заяви на відшкодування за комунальні послуги подають від березня 2022-го року.
  • Для отримання виплат власник помешкання має зібрати необхідні документи – паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про право власності на житло, довідку з реквізитами банку. А ще – документи переселенців та їхні довідки внутрішньо переміщених осіб. Подають документи з 1 до 5 числа щомісяця, починаючи з квітня.
На початок