"Поєднання спорту та миру". Іспанія підтвердила намір подати заявку на проведення ЧС-2030 з футболу разом із Україною

"Поєднання спорту та миру". Іспанія підтвердила намір подати заявку на проведення ЧС-2030 з футболу разом із Україною

"Поєднання спорту та миру". Іспанія підтвердила намір подати заявку на проведення ЧС-2030 з футболу разом із Україною
EFE/Juan Carlos Hidalgo

Україна приєднається до піренейської заявки та може провести частину матчів групового раунду.

Іспанія підтвердила, що планує подати спільну заявку на проведення чемпіонату світу-2030 з футболу разом із Україною та Португалією. Про це під час пресконференції повідомила спікерка Уряду Іспанії Ізабель Родріґес.

Раніше про такий намір повідомили в The Times. За інформацією видання, план спільної заявки було узгоджено з президентом України Володимиром Зеленським, а також урядами Іспанії та Португалії. Згідно з цим планом, Україна претендує на проведення матчів однієї з груп фінального турніру.

У футбольних асоціаціях розраховують, що до 2030 року війна в Україні, розв'язана Росією, буде завершена й триватиме відбудова.

Читайте також: Україна хоче провести чемпіонат світу-2030 з футболу з Іспанією та Португалією

Як прокоментували заявку в Іспанії

Ізабель Родріґес зазначила, що долучення України до проведення чемпіонату світу матиме символічний соціальний меседж і буде своєрідним закликом до миру.

"Звісно, в уряду є причина підтримати участь України в нашій піренейській заявці, – пояснила спікерка. – Поєднання спорту та миру – це завжди на краще".

У середу, 5 жовтня, має відбутися офіційна пресконференція за участю президентів футбольних федерацій Іспанії та Португалії, під час якої оголосять більше деталей.

Що відомо

  • Україна раніше приймала футбольний чемпіонат Європи-2012 спільно з Польщею. Тоді матчі Євро відбулися в Києві, Донецьку, Львові та Харкові.
  • Серед трьох країн лише Іспанія мала досвід проведення чемпіонату світу з футболу: в 1982 році. Португалія приймала фінальну частину Євро-2004.
  • План підготувати спільну заявку на чемпіонат світу мали також країни Південної Америки: Аргентина, Чилі, Парагвай та Уругвай. Такий намір мали й Велика Британія та Ірландія, проте відмовилися від ідеї, щоб зосередитися на отриманні Євро-2028.
  • За інформацією The Times, ще одну спільну заявку на організацію чемпіонату світу-2030 планують подати Саудівська Аравія, Єгипет та Греція. Водночас, як повідомляє джерело видання, УЄФА наразі надає перевагу суто європейській заявці.
  • Наступні два чемпіонати світу відбудуться у Катарі (2022), а також у США, Мексиці та Канаді (2026). Чемпіонат світу в Катарі триватиме з 20 листопада до 18 грудня і вперше відбудеться у зимовий період.
Читайте також: У Франції міста оголосили бойкот чемпіонату світу в Катарі: у чому він полягає
На початок