У Полтаві представили капсулу для перевезення хворих на COVID-19. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

У Полтаві представили капсулу для перевезення хворих на COVID-19. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

У Полтаві представили капсулу для перевезення хворих на COVID-19. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ Суспільне

На Полтавщині створили ізолятор для перевезення людей з інфекційними хворобами. Зокрема, у ньому можна транспортувати пацієнтів із COVID-19.

Над спеціальною капсулою працювало кременчуцьке підприємство, яке спеціалізується на виготовленні сільськогосподарського обладнання. 23 квітня тестувати ізолятор будуть у Полтаві – використовуватимуть його медики "швидкої". Потім вони дадуть свої рекомендації та зауваження розробникам.

Зі спеціальними фільтрами та вбудованими рукавичками для маніпуляцій. Таку капсулу, щоби перевозити хворих, використовуватимуть лікарі станції "швидкої" у Полтаві. Поки – у тестовому режимі.

Керівник обласного центру екстреної меддопомоги Дмитро ЛавренкоСуспільне

Керівник обласного центру екстреної меддопомоги Дмитро Лавренко

Керівник обласного центру екстреної меддопомоги Дмитро Лавренко каже: "Часу в нас немає взагалі, ми повинні цим виробом користуватись уже сьогодні. Будемо тестувати в умовах транспортування хворого з лікувального закладу в лікувальний заклад, в режимі перевезення, госпіталізації хворого з дому і таке інше".

Вага такої капсули – близько 16 кілограмів. Розміри – 2 метри на 60 сантиметрів. Сюди можна підключати медичне обладнання та робити маніпуляції хворому за допомогою рукавиць, не відкриваючи бокс.

Лікар бригади швидкої допомоги Андрій МарієчЛікар бригади швидкої допомоги Андрій Марієч

Лікар бригади швидкої допомоги Андрій Марієч

Лікар бригади швидкої допомоги Андрій Марієч розповідає: "Можливо підключити забезпечення киснем, венозний доступ, циркуляцію повітря всередині, компресор під’єднаний. Наскільки зручна – будемо знати після того, як почнемо нею користуватися. Надія є, що будемо трохи обмежені від інфекції за рахунок цієї капсули".

Бокс – герметичний і багаторазовий, його можна дезінфікувати. Це доопрацьована версія. Перший варіант підприємство представило 14 квітня. Після цього конструкцію змінювали чотири рази, аби було зручно медикам та пацієнтам.

Фахівець обласного департаменту охорони здоров’я Володимир МохначовСуспільне

Фахівець обласного департаменту охорони здоров’я Володимир Мохначов

Фахівець обласного департаменту охорони здоров’я Володимир Мохначов каже: "Капсула була в діаметрі невелика, зараз вона просторна. Потім – отвори. Ми дивилися, як зручніше працювати в самій камері. Отвори зробили так, як ми хотіли. Доопрацьовані шлюзи для внутрішньовенних крапельних інфузій, шлюзи для кисню".

Ноші для хворих на COVID-19Суспільне

Ноші для хворих на COVID-19

Керівник обласного центру екстреної меддопомоги Дмитро Лавренко каже: "Цей виріб має дуже широкий спектр застосування. Це не лише хворі з підозрою або з підтвердженим коронавірусом, а й цілий спектр інфекційних захворювань".

Розробили бокс у Кременчуці. На підприємстві таких можуть виготовляти до десятка на день. Вартість одного складе 30-35 тисяч гривень.

Керівник компанії «Креатив-Агромаш» Юрій АндрієвськийСуспільне

Керівник компанії «Креатив-Агромаш» Юрій Андрієвський

Керівник компанії «"Креатив-Агромаш" Юрій Андрієвський розповідає: "Вона як медичний виріб відноситься до першого класу, не потребує сертифікації. Потребує лише клінічних іспитів і декларації відповідності по певних стандартах. І ми це зараз робимо. Я думаю, тиждень. Якщо нас зараз держава підтримає, то це буде значно швидше. Це можна зробити за два дні".

На Полтавщині для "швидких" таких капсул потрібно щонайменше півсотні.

Голова Полтавської ОДА Олег СинєгубовСуспільне

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов каже: "Ми проаналізуємо динаміку захворюваності, виїзди "швидких" на коронавірус, але динаміка досить висока. Спочатку це будуть десятки, а потім – побачимо. Ми це зробимо найближчим часом. Це не місяці, а дні, можливо, тижні".

За словами директора фірми-виробника, окрім Полтави ноші тестуватимуть також у Чернівцях та Києві.

Повне відео

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди