У Сумах депутати ще не проголосували за перейменування вулиць

У Сумах депутати ще не проголосували за перейменування вулиць

У Сумах депутати ще не проголосували за перейменування вулиць
Суспільне Суми

Понад два місяці тому до міської ради Сум подали перелік назв вулиць, провулків та скверів, які необхідно перейменувати у рамках дерусифікації та декомунізації. Над ним протягом двох місяців працювала спеціально створена робоча група з істориків та краєзнавців. Досі питання не виносили на голосування. У коаліції громадських організацій "Сумська платформа реформ" вирішили закликати містян запитати у депутатів – чому цього не зроблено?

Для цього близько тижня тому розмістили по місту три десятки рекламних щитів із закликом поцікавитись у свого депутата про голосування.

"Ми продовжуємо таким чином нагадувати, що у нас триває, дуже повільно, але триває, процес дерусифікації. Нагадувати, в першу чергу, міським депутатам, які розглядають напрацювання робочої групи вже декілька місяців, ну і нагадувати містянам про важливість цієї події", – пояснює Максим Корнієнко, координатор коаліції ГО "Сумська платформа реформ".

У Сумах депутати ще не проголосували за перейменування вулиць
Суспільне Суми

Загалом, говорить Максим Корнієнко, на вулицях міста розмістили понад два десятки білбордів та 10 сітілайтів.

"Звертала увагу, звичайно. Та я за те, аби був мир. А вулиці так, якщо це принципово для місцевих, я вважаю, що це буде правильно", – каже Анна, сумчанка.

"Вперше бачу. А взагалі не бачу різниці перейменовувати, навіщо. – Тобто, ви вважаєте, що не потрібно перейменовувати? (кор.) – Потрібно, але краще б про людей попіклувались", – відповідає кореспондентам Суспільного сумчанин Роман.

"До депутата мені часу немає звертатись, але так було б приємно, якби перейменували вулиці. У нас була вулиця Комсомольська, тепер – Данила Галицького. Мене влаштовує. Наші діти повинні вчити нову історію", – вважає Ірина, сумчанка.

На ресурсі "Хто мій депутат" (deputat.sumy.ua), який вказаний на бордах, можна знайти інформацію про обранця на своєму окрузі, ввівши назву вулиці. Тут розміщений контактний номер, адреса його приймальні та є можливість надіслати електронне повідомлення. Також про кожного є інформація про деякі попередні голосування.

На початку вересня пропозиції ж робочої групи з перейменування топонімів розглянула депутатська комісія з питань законності та місцевого самоврядування. Втім, рішення повернули на доопрацювання для того, аби з ним ознайомилися до винесення голосування у сесійну залу усі депутати у своїх фракціях, говорить голова комісії Євген Касяненко.

"Планується ще одне засідання, там є вже якісь пропозиції від фракцій. Я у своїй фракції опрацював, вже три тижні було для всіх інших фракцій опрацювати. Тому ми можемо збирати комісію з їхніми зауваженнями чи без їхніх зауважень. Ми попередимо всі фракції. Якщо у них будуть якісь пропозиції – будемо розглядати", – каже Євген Касяненко, голова депутатської комісії з питань законності Сумської міськради.

У Сумах депутати ще не проголосували за перейменування вулиць
Суспільне Суми

Проєкт рішення з пропозицією перейменувати 226 вулиць у сумській громаді опублікували на сайті міськради 29 вересня. Цей перелік мають затвердити депутати. За словами речниці Сумської міськради Ольги Семенистої, дата наступної сесії ще не відома.

Що відомо

  • У червні у Сумській громаді збирали пропозиції від мешканців з приводу перейменування вулиць. Тоді планували перейменувати 217 вулиць, площ, провулків та скверів. У серпні від містян надійшло 129 анкет із пропозиціями.
  • У вересні визначили, що у громаді необхідно змінити 236 назв вулиць, провулків та проїздів.
  • Наприкінці вересня депутати міськради проголосували за рішення про перейменування вулиці Зої Космодем’янської.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок