"Сила об'єднаних сердець": у Сумах говорили про здоров’я серця

"Сила об'єднаних сердець": у Сумах говорили про здоров’я серця

"Сила об'єднаних сердець": у Сумах говорили про здоров’я серця
Суспільне Суми

Лікарі, спортсмени і волонтери розповіли сумчанам про небезпеку серцево-судинних захворювань, належну профілактику та зменшення смертності. 2 жовтня в Конгрес-центрі СумДУ організували зустріч "Сила об'єднаних сердець".

"Сила об'єднаних сердець": у Сумах говорили про здоров’я серця
Суспільне Суми

Ідея такої зустрічі виникла у сумського судинного хірурга Євгенія Марченка. Лікар розповідає: у світі понад 18 млн людей щорічно помирає від хвороб серця і судин.

"Мета була така: об’єднати ініціативну групу людей, щоб зберегти здоров’я наших людей. Я як лікар кожного дня стикаюся з захворюваннями серця і судин. Інколи це буває драматично – коли люди втрачають своє життя, і не тому, що недоотримують меддопомогу, а тому, що невчасно звертаються, – каже Євгеній Марченко, завідувач Сумського обласного ендоваскулярного центру

Засновник "Академії боротьби" Юрій Голуб – один із запрошених спікерів. Спортсмен розповів про оздоровчу фізкультуру і спорт як засоби впливу на серцево-судинну систему людини. Чоловік дав поради, як дбати про здоров'я серця з дитячих років:

"Якісно, правильно харчуватися, пити воду, їсти мед, лимони, овочі і фрукти, які ростуть на нашій землі. Обрати собі гарного вчителя. – Які види спорту корисні для серця і судин?(кор.) – Будь-які види спорту, головне – займатися з розумом, без фанатизму", – пояснює Юрій Голуб, заслужений тренер України, засновник "Академії боротьби".

Ігор Ткачов – співзасновник волонтерського руху допомоги Україні від іноземних країн. Зараз чоловік допомагає у лікуванні і реабілітації військових. Говорить, після повернення з фронту багато хто скаржиться на проблеми з серцем.

"Треба брати європейську практику не йти до лікарів, якщо тобі дуже погано вже, а раз на півріччя ти повинен пройти всіх лікарів і не доводити себе до стану, що лікарі вже оперативно вмішуються", – каже Ігор Ткачов, віцепрезидент міжнародного фонду Innovator Help, майстер спорту міжнародного класу з плавання параолімпійських видів спорту.

"Ініціатива наших лікарів провести такий захід актуальна, тому що серцево-судинні захворювання залишаються лідерами з причин смерті. До 65% всіх смертей доводиться на хвороби серцево-судинної системи. Ми як лікарі більше говоримо про лікування проблематики, що вже сталася – інфаркт, запущені гіпертонічні кризи – і мало говорять про профілактику. А профілактика — це до 70% збереження життя і здоров’я", – додає Сергій Бутенко, директор Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги.

Сумчанам Євгеній Марченко теж дав поради, як піклуватися про здоров'я серця і судин:

"По-перше, це регулярне заняття спортом. По-друге, обмеження вживання жирів тваринного походження. Загартування. Потрібно 5 умов за Амосовим: обмеження в харчуванні, загартування, час і вміння відпочивати, фізична активність, щасливе життя".

Читайте також

  • За тиждень на Сумщині коронавірус підтвердили у більш ніж 3 200 людей, 7 людей померли
  • У Сумах заборонили проїзд в комунальному транспорті без масок

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок