"Ніколи не визнають і нічого не змінить": як Україна та світ реагують на "приєднання" до РФ українських територій

"Ніколи не визнають і нічого не змінить": як Україна та світ реагують на "приєднання" до РФ українських територій

"Ніколи не визнають і нічого не змінить": як Україна та світ реагують на "приєднання" до РФ українських територій
Президент РФ Володимир Путін підписує документ про "приєднання" до РФ територій Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей, 30 вересня 2022 року, фото: Getty Images

Президент Росії Володимир Путін 30 вересня виступив на церемонії "приєднання" до РФ тимчасово окупованих українських територій Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей після того, як на них відбулися псевдореферендуми. Світові лідери засудили так зване "приєднання" та заявили, що не визнають анексію областей України.

Зокрема в офіційній заяві президента США Джо Байдена зазначається, що Росія порушує міжнародне право, зневажає Статут ООН та усюди демонструє свою зневагу до мирних націй, намагаючись анексувати суверенні українські території.

"Немає жодної помилки: ці дії не мають легітимності. Сполучені Штати завжди будуть шанувати міжнародно визнані кордони України. Ми продовжимо підтримувати зусилля України з відновлення контролю над своєю територією - шляхом зміцнення військових та дипломатичних сил", — заявив Байден.

Читайте також: У США оголосили про нові санкції проти Росії, через анексію українських територій

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що незаконна анексія українських областей нічого не змінить — вони залишаються українськими.

"Усі території, які незаконно окупувала Росія, є українською землею і завжди будуть частиною цієї суверенної держави", — написала вона у Twitter.

Прем'єр-міністерка Великої Британії Ліз Трасс також наголосила на незаконності так званого "приєднання" та запевнила, що Британія вживатиме подальших заходів, зокрема вводитиме більше антиросійських санкцій, аби "паралізувати військову машину Путіна".

Експрем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон своєю чергою назвав промову Володимира Путіна "шахрайством та ганьбою".

"Світ ніколи не повинен сприймати ваші фіктивні референдуми чи вашу жорстоку та незаконну спробу колонізувати Україну. Ми стоїмо з народом України і підтримуватимемо його, не здригаючись, допоки його країна не стане цілою та вільною", — написав він.

Міністерка закордонних справ Бельгії Аджа Лябіб також заявила, що Бельгія ніколи не визнає анексію.

"Луганськ, Донецьк, Херсон, Запоріжжя та Крим — це Україна. Анексія цих територій незаконна за міжнародним правом. Ми ніколи не визнаємо її", — написала вона.

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що Чехія не визнає розкрадання Росією українських територій незалежно від кількості промов, з якими виступає президент РФ Путін.

У Франції заявили, що вони рішуче засуджують анексію Російською Федерацією тимчасово окупованих територій України.

"Я рішуче засуджую незаконну анексію Росією Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України. Це серйозне порушення міжнародного права та суверенітету України", — написав французький президент Еммануель Макрон і додав, що Франція продовжуватиме підтримувати Україну у протистоянні російській агресії та відновленні повного суверенітету над усією територією.

Ізраїль не визнає анексію Російською Федерацією тимчасово окупованих територій України.

"Ізраїль підтримує суверенітет і територіальну цілісність України. Ми не визнаємо анексію чотирьох областей Росією. Ізраїль неодноразово повторював цю чітку позицію, включно з останніми днями", — йдеться в повідомлені пресслужби Міністерства закордонних справ Ізраїлю.

Водночас представники української влади заявляють, що так зване "приєднання" для України нічого не змінює.

"Ми працюємо далі і звільняємо українські території. Та не звертаємо увагу на тих, кому час пити таблетки", — написав голова Офісу президента України Андрій Єрмак.

Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов в ефірі Суспільного назвав незаконну анексію Росією українських областей фарсом та заявив, що теперішня Російська Федерація нічим не відрізняється від гітлерівської Німеччини.

Міністр Кулеба написав, що намагаючись анексувати Донецьку, Луганську, Запорізьку та Херсонську області України, Путін "намагається захопити території, які він навіть фізично не контролює на землі".

"Для України нічого не змінюється: ми продовжуємо звільняти нашу землю і свій народ, відновлюючи територіальну цілісність", — наголосив міністр.

Читайте також

Трибунал для Путіна. Як російське керівництво відповість за злочини в Україні

"Так" або "ні" — в дуло автомату. Розповіді місцевих про "референдум" на окупованих територіях

На початок