"Приєднання" Херсонщини до складу РФ: що про це думають місцеві жителі

"Приєднання" Херсонщини до складу РФ: що про це думають місцеві жителі

"Приєднання" Херсонщини до складу РФ: що про це думають місцеві жителі
Херсонці розвішують патріотичні листівки Фото: Суспільне Херсон

30 вересня Президент РФ Путін підписав договори про так зване прийняття нових суб’єктів до російської федерації: Херсонської, Запорізької областей, ЛНР і ДНР. Цьому передувало проведення на окупованих територіях псевдореферендумів. Херсонці з цим не погоджуються, говорять, що більшість тих, хто залишився в місті, так зване "голосування" не підтримав.

Херсонець Сергій, розповів, що він, як і більшість населення, що реально проживає тут, не визнають нахабно проголошеної Росією та кількома колаборантами, так званої, "Херсонської держави".

"З таким же успіхом можна проголосити, наприклад "державу ХБК", або "Шуменський автономний округ". Усі ми також проти приєднання півдня України до складу РФ. Херсон разом із Кримом, Донецьком, Луганськом і Запоріжжям залишається невід’ємною частиною України", - каже чоловік.

За словами херсонця Миколи, всі ці "договори" - театр абсурду.

"У нас злість та ненависть проти окупантів. Ми всі чекаємо на ЗСУ. Що ми ще можемо зробити? Паспортів і гумдопомоги і взагалі контактів з окупаційною владою ніякої не ведемо. Чекаємо на українську владу. Ми не признаємо, що ми якась там Росія чи ще щось. Ми як були Україна, так і залишаємось", говорить Микола.

Голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко називає дії кремлівської влади нікчемними.

"Я читав цей указ, у ньому написано - визнати незалежною державою або визнати незалежність Херсонської області. А від кого вона залежала до того? Я взагалі не схильний на це звертати уваги. Рівно воно не буде ніякого значення мати ні для Збройних Сил України, ні для херсонців, які розуміють, що Херсон - це Україна", - каже Самойленко.

Скадовський міський голова Олександр Яковлев говорить, що ні результат референдуму, ні підписання так званих "договорів" про вступ до РФ Херсонської області не визнає жодна цивілізована країна. Все це не матиме жодних юридичних наслідків ані для України, ані для всього світу.

"Для деяких людей, особливо тих, хто зараз залишився в окупації, можуть бути значні ускладнення, пов'язані з начебто "юридичним" входженням" до Російської Федерації. Це і мобілізація, це і інші відносини з державою, які мають бути: перереєстрація майна та авто. Люди живуть у страху, не розуміють, як платити за комунальні платежі", - розказав Яковлев.

За словами політолога Володимира Молчанова, для людей, які залишилися в окупації небезпечним є як приєднання до Росії, так і не приєднання.

"На жаль приєднання є менш небезпечним, ніж продовження існування "нєзавісімой Херсонской області", тому що в разі приєднання видимість правил і законів будуть діяти. І тих, хто відмовляється від російського громадянства навряд чи зможуть призивати. Якщо ж буде незалежна Херсонська область, то скоріш за все без жодних законів будуть намагатися хапати. Це необов'язково навіть на військову службу. Навіть на окопи, на розмінування, чи в якості живого щита", - говорить політолог.

Що відомо:

  • Президент Росії Володимир Путін 30 вересня виступив у Георгіївській залі Кремля на церемонії "приєднання" до РФ тимчасово окупованих українських територій Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей після того, як на них відбулися псевдореферендуми. У своїй промові він також закликав "Київ сісти за стіл переговорів". На цій же церемонії ватажки самоназваних Л/ДНР Деніс Пушилін, Леонід Пасічник, а також колаборанти Євген Балицький та Володимир Сальдо підписали документи про "приєднання" регіонів до РФ.
  • Напередодні Путін підписав "укази" про визнання Херсонської та Запорізької областей "незалежними територіями".
  • З 23 по 27 вересня окупанти провели псевдореферендум на Херсонщині. Окупаційна влада не була готова до його проведення, але наказ Кремля змусив метушитись.
  • Вранці 27 вересня на Херсонщині відкрились так звані “стаціонарні дільниці для голосування”. Окупаційна влада заявила про високу явку та підтримку населення. Насправді ж, на вулицях було порожньо, як і у попередні дні так званого “референдуму”.

Читайте також:

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок