Іспанія доєдналась до позову України проти РФ в Міжнародному суді щодо геноциду

Іспанія доєдналась до позову України проти РФ в Міжнародному суді щодо геноциду

Іспанія доєдналась до позову України проти РФ в Міжнародному суді щодо геноциду
Гаага, Нідерланди. Міжнародний суд ООН. Фото: Getty Images

Іспанія офіційно доєдналась до позову України проти Росії за Конвенцією про запобігання злочинам геноциду. Позов розглядає Міжнародний суд ООН.

Про це повідомили в пресслужбі Міжнародного суду в Гаазі.

У заяві про втручання наголошується, що "Іспанія розуміє, що Конвенція про геноцид має надзвичайно важливе значення для запобігання геноциду та покарання за нього". Відповідно до статті 83 регламенту Суду ООН, Україні та Росії запропонували надати письмові зауваження щодо заяви Іспанії про втручання.

Заява Іспанії про її залучення до судового процесу незабаром буде доступна на веб-сайті суду, — йдеться у заяві суду.

Раніше до Міжнародного суду ООН з аналогічною заявою також зверталися США, Велика Британія, Німеччина, Латвія, Литва, Франція, Нова Зеландія, Румунія та Швеція та Естонія.

Україна звернулася до Міжнародного суду, розташованого в Гаазі, за два дні після російського вторгнення 24 лютого, пославшись на заяви Росії про "геноцид українців", нібито скоєний у Луганській та Донецькій областях на сході України, як не засновані на фактах припущення.

Представники Російської Федерації не були присутні на слуханнях у Міжнародному суді 7 березня, а Росія не виконала тимчасового заходу Міжнародного суду від 16 березня, що закликає до припинення російської агресії в Україні.

Що відомо

  • 21 липня Україна заявила, що хоче створити міжнародний трибунал, який розглядатиме злочин агресії Росії проти України. Проєкт може отримати назву Tribunal for Russia.
  • Міжнародний кримінальний суд вже веде розслідування агресії Росії в Україні. 28 лютого прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.
  • У березні МКС за зверненням 42 країн оголосив про початок розслідування воєнних злочинів внаслідок вторгнення РФ в Україну. Україна заявила, що вимагатиме у міжнародних судах максимально жорсткого покарання для російських військовослужбовців, причетних до воєнних злочинів, аж до довічного ув’язнення.
  • Україна не ратифікувала Римський статут ― документ на основі, якого працює Міжнародний кримінальний суд.

Читайте також

Юрист Марк Елліс — про трибунал для Путіна, уроки Югославії та чому правосуддя після війни — це гра в довгу

Кулеба назвав спосіб уникнути більших злочинів РФ в Україні

"Мають відповідати конкретні люди" — агент України в суді ООН про спецтрибунал для керівництва РФ

Понад 40 країн світу виступили з новою заявою про підтримку України у Міжнародному суді ООН

Вибір редакції

На початок