Україна веде перемовини з США, щоб отримати HIMARS вже зараз — Арахамія

Україна веде перемовини з США, щоб отримати HIMARS вже зараз — Арахамія

Україна веде перемовини з США, щоб отримати HIMARS вже зараз — Арахамія
Голова фракції "Слуга народу" у ВР, нардеп Давид Арахамія. Фото: УНІАН

Українська делегація веде перемовини на рівні парламенту США щодо обміну зброєю за схемою, коли Україна буде забирати її зараз, навіть використану, а армія США отримає нову зброю у майбутньому. Про це в ефірі телемарафону розповів народний депутат, очільник партії "Слуга народу" Давід Арахамія.

За його словами, у державному бюджеті на 2023 рік є програма, яка передбачає закупівлю зброї. Виробники зброї не готові до таких великих замовлень на потреби України у війні з Росією.

"Будь-яка закупівля (зброї – ред.) це мінімум 6 місяців, максимум 1,5-2 роки. Нас це не влаштовує. Ми зараз працюємо на рівні парламенту США, щоб робити так звані "свопи" (обміни). Коли ми забираємо вже готову зброю, нехай нею вже користувалися раніше, але вона є в наявності", – зазначив Арахамія.

Таким чином армія США отримає нове обладнання, коли виробники будуть мати можливість постачати нову зброю. Це буде "виграшною ситуацією для обох сторін", коли Україна отримає зброю зараз, тому що для нас це важливіше. А США буде отримувати нову зброю, коли її буде виготовлено.

"Ідуть зі скрипом (перемовини – ред.) щодо HIMARS, які нещодавно було оголошено. Ми хочемо отримати HIMARS вже зараз, а потім вже нехай США, їх армія отримає (нові – ред.) через рік чи півтора", – сказав Арахамія.

Що відомо

  • 28 вересня стало відомо, що Сенат Сполучених Штатів просунувся у питанні виділення Україні фінансової підтримки у розмірі більш як 12 мільярдів доларів для протидії російській агресії. Голова комітету з асигнувань Палати представників Конгресу США Роза ДеЛауро заявила, що документ продовжить життєво важливе фінансування для потреб України та внутрішніх потреб США до 16 грудня.
  • За інформацією The Washington Post, Міністерство оборони США оголосило про виділення Україні 1,1 мільярда доларів в рамках ініціативи зі сприяння безпеці України. Це означає, що гроші будуть витрачені на виробництво і постачання Україні нової зброї. Ця зброя не буде надходити безпосередньо з наявних запасів зброї в США. "Україні може знадобитися рік або два, щоб отримати ці системи. США використовували повноваження Пентагону, щоб надати зброю більш оперативно", — йдеться у матеріалі

Читайте також

Захист президентів США. Що таке NASAMS

HIMARS і мільярд від США, Зеленський звернувся до мобілізованих росіян. 218-й день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок